Берое“ победи Спартак“ (Варна) с 3:1 в среща от 10

...

„Берое“ категоричен срещу „Спартак“ – 3:1

„ Берое “ победи „ Спартак “ (Варна) с 3:1 в среща от 10 кръг на шампионата.

„ Зелените “ бяха по положителни в дуела, игран под Аязмото и не оставиха късмет на противника. Гостите останаха с човек по-малко още в 3. минута, откакто Проспер Менди получи пряк червен картон.  „ Зелените “ владееха самодейността още през цялото време на срещата и играта бе най-вече в половината на „ Спартак “. Гостите обаче съумяха да открият резултата в 19. минута посредством Здравко Димитров. Попадение за „ Берое “ в 32. минута бе анулирано поради засада. Резултатът въпреки всичко бе подравнен в 39. минута след гол на Тунгара, а единствено три минути по-късно Калоян Кръстев се разписа и даде задатък за „ зелените “. В 62. минута Серкан Юсеин се разписа и направи 3:1, с което оформи и крайният резултат.

СТАРТОВ СЪСТАВ

Петър Хубчев извърши една смяна, по отношение на последния турнирен дуел против ЦСКА 1948. Вместо Лукас Мартинс в игра като титуляр стартира Калоян Кръстев.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

Гостите останаха с човек по-малко още в 3. минута, откакто Проспер Менди събори откъсващия се Стийв Траоре и Станислав Тодоров му сподели пряк червен картон.

Рука извърши директен свободния удар, само че топката срещна стената.

В 9. минута Траоре центрира отлично в наказателното поле, където Тунгара стреля с глава, само че Дичевски се намеси ужасно и мазета в корнер.

Мечев центрира от корнера, а Кръстев игра с глава, само че бе неакуратен.

В 15. минута Симеон Мечев стреля от границата на пеналта, само че Дичевски улови.

Четири минути по-късно гостите съумяха да открият резултата. Натаниел съумя да открадне топката и да изведе Здравко Димитров самичък против Караджов, а нападателят не сбърка и прати кълбото в мрежата – 0:1.

В 23. минута Абел Анисе овладя центрирана от фланга топка и стреля от границата на дребното наказателно поле, само че ударът му мина над вратата.

Пет минути по-късно Серкан опитва удар от границата на пеналта, само че след рикошет топката мина на метър в корнер.

В 32. минута Калоян Кръстев прати топката в мрежата, само че попадението бе анулирано поради засада на Стийв Траоре.

Четири минути по-късно Мечев стреля доста мощно и тъкмо от към 35 м, само че Дичевски мазета.

Резултатът въпреки всичко бе подравнен в 39. минута, когато Рука замени двойно подаване в наказателното поле с Кръстев и асистира на Тунгара, който прати топката в мрежата след удар от близка отдалеченост – 1:1.

Само три минути по-късно обратът стана цялостен. Рука получи на фланга и центрира в пеналта, където Кръстев се извиси и прати топката в мрежата след удар с глава, реализирайки в дебюта си със „ зелената “ фланелка  – 2:1.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

Пет минути след възобновяване на играта „ зелените “ проведоха добра офанзива, която приключи с удар на Мечев, само че топката мина над вратата.

В идната обстановка минута Стийв Траоре центрира доста остро в наказателното поле, а на втора греда Серкан съумя да играе с глава, само че топката не откри задачата.

Траоре проби чудесно в 57. минута и даде за Рука, който стреля от близка отдалеченост, само че топката срещна тялото на съперников състезател.

Серкан центрира от корнер минути по-късно, а Пиргов игра с глава, само че топката мина над вратата.

Рзултатът стана 3:1 в интерес на „ Берое “ в 62. минута. Калоян Кръстев отклони топката за Серкан, който овладя и я прати в далечния ъгъл след удар с левия крайник – 3:1.

Десет минути преди края Траоре опитва удар от дребен ъгъл, само че Дичевски се намеси и мазета.

Това бе всичко в срещата и Берое завоюва с 3:1

В СЛЕДВАЩИЯ КРЪГ

„ Берое “ гостува на „ Славия “ в София, а срещата е планувана за 17 септември от 19:45 ч.
Източник: novinata.bg