Берое победи Славия с 2:0 в последен мач от петия

...

"Берое" задълбочи кризата в "Славия" и излезе втори

" Берое " победи " Славия " с 2:0 в финален мач от петия кръг на родния футболен шампионат и се изкачи на второ място в класирането, единствено на точка зад водача и 9-кратен отличник на страната " Лудогорец ".

Заралии към този момент имат 11 точки, колкото и третият ЦСКА. Същевременно рецесията в " Славия " се задълбочи и " белите " остават на предпоследно място с актив от едвам една точка.

В " Овча купел " " Берое " поведе в 18' с попадение на Алиун Фал, a шест минути след почивката Христо Попадийн от " Славия " си означи автогол.

В шестия кръг " Берое " приема " Черно море ", до момента в който " Славия " гостува на " Арда " в гонене на първа победа от началото на акцията.

" Славия ": Антониос Стергиакис, Венелин Филипов, Андреа Христов, Емил Виячки, Христо Попадийн, Радослав Терзиев (64' - Георги Вълчев), Янис Карабельов (капитан), Радослав Кирилов, Емил Стоев (64' - Атанас Кабов), Филип Кръстев (74' - Димитър Рангелов), Калоян Кръстев

" Берое ": Християн Василев, Теди Мезаг, Александър Цветков (капитан), Гаюс Макута, Алиун Фал (73' - Kукула), Ибрахима Конте (60' - Димо Бакалов), Стив Фуртадо, Октавио (46' - Еривалдо), Георги Ангелов, Крум Стоянов, Иван Минчев (90+1' - Илиас Хасани)
Източник: btvnovinite.bg