Берое победи като гост вицешампиона Балкан Ботевград със 101:96 (28:25,

...

Берое победи Балкан в Ботевград и поведе в серията

Берое победи като посетител вицешампиона Балкан Ботевград със 101:96 (28:25, 30:22, 21:24, 22:25) и поведе с 2:1 триумфа в полуфиналната серия от плейофите на националната баскетболна лига за мъже. Играе се до три победи от пет мача, а четвъртата среща е в понеделник още веднъж в Ботевград.

Двата тима изиграха следващ страховит дуел, само че гостите стигнаха до триумфа след по-добро показване в заключителните минути. Домакините бяха на прага на сензацията, откакто малко повече от две минути преди края съумяха да поведат, откакто в един миг губеха със 17 точки.

Възпитаниците на Любомир Минчев имаха задатък от 11 точки на почивката - 58:47, а при започване на третата четвърт даже поведоха със 17 - 69:52 след панер на Николай Стоянов. Домакините усъвършенстваха играта си в отбрана и последователно понижиха изоставането си. Те даже изравниха 81:81 7:29 минути преди сирената.

Изключително инфарктни последни минути белязаха края на конфликта. Брендън Браун вкара тройка за Балкан и домакините обърнаха - 89:88 преди финалните 2:25 минути, само че играчите на Берое направиха серия от 9:0 и без проблеми завоюваха мача.

За домакините още веднъж не играха Крис Минков и Здравко Христов. Конър Франкамп още веднъж бе над всички за старозагорци, като вкара 71% от стрелбите си за 24 точки, а добави и 5 асистенции. Николай Стоянов се отличи с 16 точки, Тихомир Желев - 14, Джеймс Уайт приключи с 12 точки, а с 10 точки и 7 битки бе Станислав Ваклинов.

Брендън Браун беше най-полезен за Балкан и в този мач, като наниза 25 точки и подаде 11 асистенции. С 20 точки и 8 битки се отличи Микейл Хопкинс. Националът Венцислав Петков приключи със 17 точки. /БТА