Бенфика спечели титлата в португалското футболно първенство за 37-ми път,

...

Бенфика спечели титлата в Португалия

Бенфика завоюва купата в португалското футболно състезание за 37-ми път, откакто победи с 4:1 вкъщи Санта Клара в последния кръг за сезона.
" Лисабонските орли " приключиха сезона с 87 точки, на две пред втория Порто, който в последния кръг надигра Спортинг Лисабон с 2:1.
За Бенфика това е пета купа за последните шест сезона.
Харис Сеферович откри резултата в мача против Санта Клара в 16-ата минута, а Жоао Феликс повиши на 2:0 малко по-късно. Рафа Силва повиши на 3:0 малко преди почивката, а 10 минути след подновяването на играта Сеферович вкара и четвърти гол за домакините. В края на срещата Сезар Мартинш върна едно попадение за гостите, с цел да оформи крайния резултат.
В крайното класиране челната тройка в Португалия бе допълнена от отбора на Спортинг Лисабон, който завърши със 74 точки.
Източник: cross.bg