Белгийският първенец Брюж записа домакинска победа с 1:0 над намиращия

...

Вратарски гаф и ВАР закопаха Байер срещу Брюж

Белгийският отличник Брюж записа домакинска победа с 1:0 над намиращия се в рецесия Байер (Леверкузен) на старта на груповата фаза в Шампионската лига.

„ Аспирините “ можеха да поведат в 28-ата минута. Тогава Муса Диаби нанесе мощен отдалечен шут, който обаче беше избит от Симон Миньоле в близката греда. Така домакините имаха шанса първи да отбележат гол и това стана в 42-ата минута. Тогава при центриране от корнер Абакар Сила стреля с глава, а противниковият пазач Лукас Храдецки улови топката, само че се приземи с нея във вратата си за 1:0. След почивката гостите натиснаха и стигнаха до изравнително попадение в 73-ата минута, когато се разписа Патрик Шик след едвам осезаем досег с топката при центриране. Съдията обаче прегледа обстановката с ВАР и анулира гола поради доста тънка засада на нападателя. Така Леверкузен въпреки всичко не се размина със загубата.

След седмица Брюж гостува на Порто, а Байер посреща на своя стадион Атлетико Мадрид.

Гледайте спорт на MAX с всички най-вълнуващи мачове от УЕФА Шампионска лига във вторник, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.

Снимки: Gettyimages