“Бдин /Видин/ записа победа с 1:0 над “Струмска слава /Радомир/

...

Втора победа на Бдин в първенството, подчини и Струмска слава /Радомир/

“Бдин ” /Видин/ записа победа с 1:0 над “Струмска популярност ” /Радомир/ в среща от 10-ия кръг на Втора футболна лига и се отлепи от дъното на класирането.
Единственото попадение на стадион “Георги Бенковски ” означи Цветомир Тодоров в 57-ата минута.
Мачът стартира динамично, без изследване сред двата тима. Атаките към двете порти следваха една след друга. Домакините владееха повече топката, а гостите от Радомир изчакваха възможностите си за контраатаки. В 7-ата минута централният нападател на “Струмска популярност ” Александър Аспарухов засече центриране, само че ударът му от 12 метра пред вратата мина над напречната греда. Десет минути по-късно хубава офанзива на “Бдин ” приключи с 3 поредни изстрела от близко на Цветомир Тодоров и Валдемар Лашков, само че топката по този начин и не попадна в мрежата. На два пъти – в 24-ата и в 26-ата минути, Винисиус Белоти бе изведен на чиста позиция, само че и той не сполучи пред гола. В 30-ата минута удар с глава на Аспарухов мина рисково над вратата на “Бдин ”. Четири минути по-късно Владимир Айтов получи травма и бе наложително заменен от Георги Иванов. В 45-ата минути Стивън Кирилов от състава на гостите излезе самичък против вратаря на “Бдин ” Иван Василев, само че се засуети и не съумя да открие резултата. В добавеното време на първата част домакините имаха основателни искания за дузпа – след ъглов удар играч на “Струмска популярност ” игра с ръка в наказателното си поле, само че основният арбитър Димитър Димитров не реагира.
Две минути след подновяването на играта Белоти се пребори за топката на аутлинията и центрира към оставения непокрит в наказателното поле Цветомир Тодоров, ударът му от близко обаче срещна страничната греда. В 49-ата минути се стигна до любопитна обстановка – Винисиус Белоти бе изведен зад отбраната на гостите, страничният арбитър маркира засада, само че основният подцени решението му и остави играта да продължи, след това защитник на “Струмска популярност ” го фаулира в наказателното поле и Димитров уточни бялата точка. Футболистите на гостите се скупчиха към основния рефер, той реши да се съветва със страничния и анулира дузпата, което пък провокира гнева на домакините. Седем минути по-късно Цветомир Тодоров излезе самичък против вратаря на гостите и този път не сбърка – 1:0. При офанзивата обаче Винисиус Белоти се контузи и това наложи втора насилствена промяна за “Бдин ”. Мястото му зае опитният Александър Соколов. След гола последва напън на гостите, които пробваха да се върнат в мача. В 60-ата минута вратарят на бдинци се намеси сполучливо след рисково центриране, две минути по-късно избави и удар на Борислав Николов. В 71-ата минута Марио Дилчовски се озова на преференциална позиция, само че ударът му от близко бе в обсега на стража на “Бдин ”. Шест минути по-късно Тома Ушагелов бе изведен на голова позиция, само че се увлече във финтове и отбраната на гостите мазета. Валдемар Лашков можеше да реши всичко в мача в 88-ата минута. Кристиян Йошов нахлу отдясно в наказателното поле на радомирци и подаде на нападателя на “Бдин ”, който от 7 метра фронтално против вратата изпрати топката в навън. Все отново домакините удържаха натиска на гостите и се поздравиха с втора победа в шампионата.

" Бдин " Видин: 1. Иван Василев; 31. Даниел Стоянов; 99. Кристиян Вълков; 5. Ивайло Иванов; 44. Владимир Айтов/20. Георги Иванов; 8. Калоян Цветков - кап.; 7. Николай Цветков; 77. Винисиус Белоти/14. Александър Соколов (ЖК); 9. Валдемар Лашков; 10. Цветомир Тодоров; 23. Тома Ушагелов (ЖК)/88. Кристиян Йошов

" Струмска популярност " Радомир: 12. Драгомир Петков; 14. Димитър Стоянов/77. Марио Дилчовски; 2. Борислав Николов - кап.; 5. Мартин Костов; 13. Слави Косов (ЖК); 8. Георги Янев/3. Христо Младенов (ЖК); 17. Стивън Кирилов; 4. Лазар Стойчев (ЖК)/20. Кристиян Китов; 10. Антонио Ласков/88. Васил Божинов (ЖК); 22. Алекс Желев; 9. Александър Аспарухов
Източник: bulnews.bg