Базите и хангарите са подготвени, но цялостната дейност е в

...
Базите и хангарите са подготвени, но цялостната дейност е в
Коментари Харесай

Транспортният министър за въздушните линейки: Базите и хангарите са подготвени

Базите и хангарите са готови, само че цялостната активност е в ръцете на Министерство на опазването на здравето. Вторият хеликоптер отпътува за базата в Сливен, която е подготвена, заредена и го чака с неспокойствие. Това съобщи пред медии вицепремиерът и министър на превоза и известията Гроздан Караджов по време на ревизия на изграждащата се железопътна линия Елин Пелин - Септември.

Припомняме, че втората машина кацна у нас в края на февруари след дълго закъснение. Вече са образувани и осемте авиомедицински екипи, които ще работят там, състоящи се от 9 лекари и 8 медицински сестри. Екипите са минали наложителните образования, както и нужните прегледи, според условията за европейски авиационен медицински клас 2.

По предварителни данни от италианската компания " Леонардо “ АД (Leonardо S.p.A.) третият хеликоптер ще бъде доставен в страната до края на м. март 2025 г.
Източник: varna24.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР