Байерн (Мюнхен) записа една от най-лесните си победи този сезон,

...

Левандовски и Рибери в центъра на вниманието при успех на Байерн

Байерн (Мюнхен) записа една от най-лесните си победи този сезон, откакто надигра Нюрнберг с 3:0 в баварското дерби от 14-ия кръг на Бундеслигата. Със извоюваните точки първенците излязоха на втора позиция, само че разликата с водача Борусия (Дортмунд) остана 9 точки. Ако на следващия ден Борусия (Мьонхенгладбах) не загуби от Щутгарт, ще си върне втората позиция.

Най-хубави мемоари от този мач ще имат Роберт Левандовски и Франк Рибери. Полякът осъществя първите два гола и по този начин към този момент има 19 попадения в 20 срещи във всички шампионати през акцията, с което е №1 измежду всички в топ 5 шампионатите на Европа. Рибери пък заби третия гол и по този метод към този момент има попадение в 12 следващи сезона в немския хайлайф.
Eight goals in six games for Robert Lewandowski. Bayern on the march?#UCL pic.twitter.com/UN1oRyDM8p
— UEFA Champions League (@ChampionsLeague) December 8, 2018 Нико Ковач удостовери решението си да не прибягва до ротации и заложи на титулярите си от последно време. Йошуа Кимих и Леон Горетцка още веднъж се заеха със задачата да провеждат играта в центъра, а Франк Рибери зае позиция на лявото крило. Вирджил Мисиджан беше титуляр за Нюрнберг с концепцията да надбягва тромавите Жером Боатенг и Никлас Зюле.

Планът на франките обаче не проработи, тъй като вратарят им Фабиан Бредлов позволи груба неточност още в 9-ата минута, когато разреши на Левандовски да го надскочи след корнер и Байерн поведе с 1:0.

Това даде нужното успокоение на домакините и те с лекост диктуваха темпото. В 27-ата минута Горетцка изненада с отдалечен изстрел, който се отби в напречната греда, след което Левандовски единствено насочи кълбото в мрежата за 2:0.

Гостите по този начин и не сториха нищо свястно за тези първи 45 минути, като даже не уцелиха вратата на Мануел Нойер.

През втората част Байерн небрежно стигна до трето попадение. В 56-ата минута Рибери съумя да промуши топката през бранителите и вратаря за 3:0.

Скоро по-късно Ковач извади Рибери и Горетцка, с цел да ги запази за предстощия конфликт с Аякс в Шампионската лига.