Байерн Мюнхен вкара два гола през второто полувреме и стигна

...

Байерн Мюнхен заличи пасив от два гола и спечели точка срещу Лайпциг

Байерн Мюнхен вкара два гола през второто полувреме и стигна до тъждество 2:2 против Република България Лайпциг в мач от шестия кръг на немското състезание по футбол, с което баварците останаха на две точки от водача в класирането Байер Леверкузен.

По-рано през днешния ден " аспирините " надвиха с 3:0 против Майнц.

Лайпциг взе преднина от два гола до почивката след две бързи попадения в границите на шест минути. В 20-ата Луис Опенда получи топката на комфортна позиция от Шавер Шлагер и преодоля Свен Улрайх, след което Кастело Лукеба се разписа след центриране от ъглов удар.

Байерн Мюнхен обаче изравни през второто полувреме. Хари Кейн изравни от дузпа в 57-ата минута след игра с ръка на Бенямин Хенрихс, а 13 по-късно Джамал Мусиала изведе Лерой Сане и нападателят на баварците вкара за крайното 2:2.

Равенството остави Лайпциг на пето място с точка зад Байерн и Борусия Дортмунд, който нощес надделя Хофенхайм с 3:1.