Байерн Мюнхен постигна пета поредна победа в груповата фаза на

...

Байерн превзе и Киев, Левандовски с брилянтен гол

Байерн Мюнхен реализира пета поредна победа в груповата фаза на Шампионската лига. Баварците надделяха с 2:1 Динамо Киев като посетител. Роберт Левандовски (14) и Кингсли Коман (42) бяха точни за немския хегемон, до момента в който Денис Гармаш (70) се разписа за домакините.

С триумфа немският хегемон събра 18 точки и завоюва група Е. Динамо е на дъното с едвам една точка.

Баварците през днешния ден бяха без куп съществени футболисти. Под карантина не престават да са Никлас Зюле, Йосип Станишич, Йозуа Кимих, Ерик-Максим Чупо-Мотинг, Серж Гнабри, Джамал Мусиала и Микаел Кюзанс. Дайо Упамекано бе осъден, а Марсел Забитцер – контузен. Треньорът Юлиан Нагелсман беше записал единствено четирима полеви футболисти на пейката.

Байерн изигра мощно първо полувреме, в което успа да изкове триумфа си. През второто полувреме самодейността беше в Динамо, заради което Мануел Нойер на няколко пъти трябваше да се намесва уверено.

В 14-ата минута баварците поведоха. Автор на гола стана Роберт Левандовски. Кингсли Коман проби отдясно и върна към Бенжамен Павар, който насочи удар. Иля Забарни опита да почисти, само че не се намеси добре, от което се възползва полският терминатор и със страхотна задна ножица матира вратаря. Това бе негов 9-и гол в шампионата досега. Десет минути по-късно Бушчан се намеси уверено при центриране към Левандовски и му попречи да удвои.