Байерн грябна за шести път купата в Шампионската лига, след

...

Байерн грабна трофея в Шампионската лига за шести път след 1:0 срещу ПСЖ

Байерн грябна за шести път купата в Шампионската лига, откакто победи с 1:0 в Лисабон състава на Пари Сен Жермен.

Единствения гол в мача осъществя в 59-ата минута Кингсли Коман.

Първото полувреме стартира малко по-предпазливо от нормалното за тези тимове, само че поради смисъла на мача, това бе обикновено.

Първото състояние за гол сътвориха парижани в 18-ата минута, когато Нойер избави удар Неймар.

В 22-ата Левандовски стреля с превръщане и откри страничния дирек на вратата на Навас. Веднага Ди Мария репликира с удар малко над вратата на Байерн.

Груба неточност в отбраната на баварците разреши на Мбапе да получи топката в доста преференциална позиция, само че стреля едва и в ръцете на Нойер.

Веднага по-късно Байерн имаше рекламация за дузпа, откакто Керер сложи ръката си на рамото на Коман, само че реферът Даниеле Орсато реши, че контактът не е задоволителен за углавен удар.

Първата част завърши при нулево тъждество, след, като цяло, равностойна игра.

Предпазливо стартира и второто полувреме, до момента в който се стигна до 59-ата минута, когато Кимих центрира доста точно към главата на Кингсли Коман и той насочи топката в ъгъла - 1:0 за Байерн.

Четири минути по-късно отново Коман имаше късмет да вкара топката в мрежата на ПСЖ, само че пред голлинията се намеси Тиаго Силва и почисти.

В 70-ата минута Нойер избави удар от близко на Маркиньос.

В добавеното време Чупо-Мотинг не съумя да засече топката в наказателното поле на немския отбор.

Това бе всичко в мача и Байерн победи за шести път с трофея в най-елитния клубен шампионат на континента.

Източник: cross.bg