Байер (Леверкузен) измъкна ценно 3:2 при гостуването си на закъсалия

...

Преспа сняг и малко късмет увеличиха актива на Леверкузен

Байер (Леверкузен) измъкна скъпо 3:2 при гостуването си на закъсалия Хановер 96 в среща от 25-ия кръг на Бундеслигата и продължава решително в борбата за ново евроучастие. Футболистите на Петер Бос имаха и нужната доза късмет на заснежения терен. Те поведоха с 2:0 след две попадения на Кевин Фоланд (13’,28’), само че малко по-късно трябваше да позволен едно попадение. В 35-ата минута Генки Харагучи отстрани вратаря Лукас Храдецки и шутира към опразнената врата, само че натрупалият сняг спря топката тъкмо пред голлинията.

Bizarre! Weather conditions have cruelly denied Hannover’s Genki Haraguchi a certain goal in their Bundesliga game vs Leverkusen. pic.twitter.com/mb5htlzFTO
— Premier League Panel (@PremLeaguePanel) March 10, 2019 Заради изобилния снеговалеж се наложи прекъсване на срещата, с цел да могат да бъдат изчистени линиите по терена.
Hannover's new formation seems to have given them a boost pic.twitter.com/V4GYDYk9qY
— Bundesliga English (@Bundesliga_EN) March 10, 2019 След почивката домакините демонстрираха, че имат сили за избавление и се подвигнаха на взлом, донесъл им равнене. Завърналият се от Бразилия нападател Жонатас вкара с глава в 51-вата минута, а в 73-ата ново центриране в наказателното поле на гостите приключи с автогол на Мичел Вайзер - 2:2.

“96” даже повярваха, че ще осъществят цялостен поврат, само че в 87-ата минута бяха разочаровани от ново хубаво попадение на новата звезда на немския футбол Кай Хавертц.

19Y 272D - @kaihavertz29 is the youngest @bayer04_en player to record 10+ goals in a single #Bundesliga season. Unlimited. #H96B04 pic.twitter.com/5XXKIOlsXt
— OptaFranz (@OptaFranz) March 10, 2019
Леверкузен ще посрещне и идващия кръг в топ 6, а дистанцията до място в Шампионската лига е единствено 4 пункта.

Хановер пък още веднъж се оказа с празни ръце и в оставащите 9 кръга ще би трябвало да компенсира закъснение от 5 точки от 16-ото място, което дава късмет за избавление посредством бараж. Първият сигурен оцеляващ пък към този момент е на цели 8 точки. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
КЛАСИРАНЕ Бундеслига 25 кръг, неделя 10 март  Хановер 96 2:3краен резулат  Байер Леверкузен