Байер (Леверкузен) излезе поне временно на второ място във временното

...

Комичен автогол не спря Байер по пътя към второто място и петата поредна победа

Байер (Леверкузен) излезе най-малко краткотрайно на второ място във краткотрайното класиране на Бундеслигата, откакто " аспирините " победиха с 2:1 като посетител. Тимът на водеше в резултата с гол на преди почивката и изглеждаше, че няма да има проблеми да стигне до пета поредна победа в шампионата, само че доста смешен автогол на в самото начало на втората част попари гостите. Все отново те съумяха да стигнат до триумфа две минути преди края посредством.

Бейли даде задатък на Байер в 27-ата минута, когато направи двойно с Флориан Виртц и стреля високо в близкия ъгъл. През останалото време от първата част Арминия се бранеше добре и макар че Байер бе по-добрият тим, нямаше опция за по-изразителен задатък.

Веднага след подновяването на играта Арминия изравни резултата след безразсъден автогол на Лукас Храдецки, който по смешен метод се опита да отиграе топката след едно връщане на обратно на Синкгравен. Стражът на гостите не уцели добре кълбото и то се озова във вратата му.

Това смути Леверкузен, само че въпреки всичко тимът стигна до успеха две минути преди края. Ортега мазета шут на Вайзер, само че топката стигна до Драгович, който стреля ниско в десния ъгъл.

Това бе пети следващ триумф в Бундеслигата за " аспирините ". които остават един от двата тима (б.ред. другият е Волфсбург), които към момента нямат загуба от началото на сезона. За Арминия пък това е шесто поредно проваляне в шампионата.
Бундеслига 8 кръг, събота 21 ноември  Арминия Билефелд 1:2краен резулат  Байер Леверкузен