БАТЪН РУЖ, Луизиана (AP) — Джордан Райт отбеляза най-високите 27

...

Джордан Райт отбеляза 27, води LSU пред номер 22 Мисисипи 80-80

БАТЪН РУЖ, Луизиана (AP) — Джордан Райт означи най-високите 27 точки в мача, извеждайки LSU до победа с 89-80 над No. 22 Мисисипи в сряда вечерта.

Райт, приключил трансфер от Вандербилт и роден в региона на Батън Руж, означи шест от деветте точки на LSU, с цел да затвори първото полувреме и осем от 10-те точки на Тайгърс, с цел да отвори второто полувреме. Той приключи със седем битки, пет асистенции и седем отнети топки.

Джейлън Кук добави 16 точки за LSU (11-6, 3-1 Югоизточна конференция). Тайрел Уорд способства с 11, в това число три тройки за две минути по време на серия 13-4, която усили преднината на Тигрите до 64-48 с 9:48 до края.

LSU поведе със 77-62 с 3:18, преди натискащата отбрана на Мисисипи да докара до два пропуснати изстрела и две пропуснати удари при серия от 10-0.

Тройка от бездънен ъглов удар на Майк Уилямс III спря кървенето и Тигрите означиха 9 от 10 наказателни удара в последните 32 секунди.