Баскетболният Рилски спортист“ отпадна в първия квалификационен кръг на турнира

...

Рилски спортист“ с тежка загуба от литовци

Баскетболният „ Рилски състезател “ отпадна в първия квалификационен кръг на шампионата ФИБА Къп, откакто претърпя тежко домакинско проваляне с 62:91 точки от литовския „ Невежис “.

В първия мач самоковския тим бе спечелил с 81:76 точки, само че това не се оказа задоволително, с цел да продължи напред.

„ Рилски “ поведе в първите минути, само че литовците обърнаха резултата и на почивката водеха с 10 точки.

След подновяването на играта самоковци понижиха изоставането си единствено до 2 точки, само че серия от 11:2 за гостите в края на третата част още веднъж им даде двуцифрен задатък.

За „ Рилски състезател “ най-резултатен бе Златин Георгиев с 15 точки, 11 добави Йордан Бозов, а 10 вкара Дерек Райт.
Източник: bnr.bg