Баскетболистките на "Монтана" започнаха с победа участието си в турнира

...

Успешен старт за Монтана в Адриатическата лига

Баскетболистките на "Монтана " започнаха с победа присъединяване си в шампионата на Адриатическата лига. Петкратният първенец на България завоюва със 77:74 (17-19, 18-19, 19-10, 23-26) гостуването си на "Бадел " 1862 (Скопие). Във втория кръг възпитаничките на треньора Мануел Марков одобряват в зала „ Младост “ "РМУ Бановичи " (Босна и Херцеговина).
Двубоят в столицата на Северна Македония се игра пред празни трибуни, а домакините имаха леко преимущество през първото полувреме, през което преднината в един миг бе 9 точки. С по-агресивна игра след почивката монтанчанки постановиха превес и бързо поведоха, като в средата на четвъртата част направиха разликата двуцифрена. В заключителните минути баделки съумяха да сведат изоставането си единствено до 3 точки, а секунди преди сирената Александра Стояновска опита пукотевица от далечно разстояние, която за шанс на българския отбор бе несполучлива.
И петте баскетболистки на "Монтана ", почнали в главната петица, приключиха мача с двуцифрени индикатори. Най-резултатни с по 15 т. бяха Габриела Николова и Марая Кинг. Капитанката на тима Димана Макариева се отличи с дабъл-дабъл 12 т. и 10 битки. За "Бадел " най-полезна бе Александра Стояновска, която вкара 22 т. и към тях добави 8 битки и 8 асистенции.

"Бадел 1862 " (Скопие) – "Монтана " 74:77 (19-17, 19-18, 10-19, 26-23)

"Бадел ": Александра Стояновска 22, Ивана Кметовска 14, Цветтанка Димова 17, Нена Трайчевска 10, Сара Максимовска 5 (Сандра Лазареска 2, Кейтлин Матю 4).

"Монтана ": Санта Ококуте-Балкойене 12, Христина Иванова 12, Димана Макариева 12, Марая Кинг 15, Габриела Николова 15 (Александра Петрова 1, Виктория Стойчева, Борислава Денчева, Габриела Ангелова. Треньор: Мануел Марков.

Съдии: Стеван Кръстич, Стефан Здравкович, Иван Илич.

Зала: „ Независима Македония “ - без фенове.
Източник: bulnews.bg