Баскетболистките на Монтана спряха серията си от 14 поредни загуби

...

Монтана разплака Берое /снимки/

Баскетболистките на " Монтана " стопираха серията си от 14 следващи загуби от " Берое " (Стара Загора) като го победиха със 72:71 в зала „ Младост “.
Направиха го с цялостно самораздаване в мача и без нито една чужденка, защото трите американки към този момент се прибраха в родината си. За гостите това бе първо проваляне от 2 април 2022 година, когато още веднъж тук бяха надиграни с 86-76. След края на последния дуел и в двата тима не съумяха да сдържат сълзите, тези на домакините обаче бяха от наслада.
След равностойно начало, от " Берое " демонстрираха по-голямо самочувствие и след серия от 12-0 поведоха с 19-9. " Монтана " отговори с две тройки на Ванина Василева и до края на първата част се игра панер за панер. Домакините преобладаваха във втората четвърт и след сполучлива пукотевица от далечно разстояние на Преслава Колева 2.42 мин. преди почивката поведоха с 40-38, а паузата пристигна при резултат 45-43.
Второто полувреме бе извънредно оспорвано, като монтанчанки успяваха да опазят нежния си задатък с извънредно положителната си игра в отбрана. 36-секунди преди сирената Борислава Денчева вкара за 72:71, а последвалата офанзива на беройки не бе сполучлива. След спирането, което взе Жаклин Златанова, гостите започнаха да накъсват играта с нарушавания. Три секунди преди края капитанката на " Монтана " Преслава Колева застана на линията за углавен удар, само че не съумя и при двата си опита. Борбата под коша обаче бе извоювана от Микаела Дамянова и с това драмата завърши.
Мика Дамянова стана и топ-реализатор на мача с 26 точки, като към тях добави и 16 битки. С дабъл-дабъл се отличи и Преслава Колева 13 т. и 10 битки, а с по 12 т. приключиха Ванина Василева (6 асистенции) и Валентина Горанова (6 борби). Деяна Стояновска бе най-резултатна за Берое с 19 т., Яна Карамфилова се регистрира с 12 т. и 14 битки.

" Монтана " – " Берое " (Стара Загора) 72:71 (22-28, 23-14, 13-15, 14-14)

" Монтана ": Борислава Денчева 6, Валентина Горанова 12, Микаела Дамянова 26, Ванина Василева 12, Преслава Колева-кап. 13 (Йоланда Косса 3, Емилия Борисова). Треньор: Преслав Пешев.

" Берое ": Гергана Маданкова 15, Деяна Стояновска 19, Димана Костова 3, Яна Карамфилова 12, Николина Зубац 13 (Евгения Нацкина 9, Ивайла Бакалова). Треньор: Жаклин Златанова.

Съдии: Милен Цветков, Илиян Цветанов.

Зала: „ Младост “-50 зрители
Източник: bulnews.bg