Баскетболистките на "Монтана" допуснаха първата си загуба в първенството на

...

Берое нанесе първа загуба на Монтана в „А“ група /снимки/

Баскетболистките на "Монтана " позволиха първата си загуба в шампионата на „ А “ група.
В среща от VIII кръг, играна пред празни трибуни в зала „ Младост “, възпитаничките на треньора Стефан Михайлов бяха надиграни със 72:57 от "Берое ". Ден по-рано те победиха същия противник с 91:79, само че в отсрочена среща от първия кръг на шампионата на Адриатическата лига.
В четвъртък, 17 декември, двата тима се срещат още веднъж, само че този път в Стара Загора (VIII кръг АЛ).
Двубоят в монтанската зала стартира неприятно за домакините, които в първите 6 минути бяха вкарали едвам две точки, против 17 на заралийки. Те позволиха доста неточности, не съумяха да се оправят в битката под двата коша, не им спореше и едно от мощните им оръжия - стрелбата от далечно разстояние.
Във втората част "Монтана " усъвършенства играта си и на полувремето изоставаше единствено с 6 т. Малко след почивката задатъкът на гостите бе редуциран на 4 т., само че последва нов срив.
Димана Макариева бе най-резултатна за домакините с 13 т., Виктория Стойчева добави 10 т. Американката Сара Бут и Гергана Иванова се отличиха с по 14 т. за "Берое ".

"Монтана " – "Берое " (Стара Загора) 57:72 (11-24, 18-11, 13-23, 15-15)

"Монтана ": Виктория Стойчева 10, Изабела Рамона 9, Димана Макариева 13, Снежана Алексич 9, Христина Иванова 4 (Александра Петрова 9, Евгения Нацкина 3, Габриела Николова). Треньор: Стефан Михайлов.
"Берое ": Виолина Кочвева 11, Жаклин Златанова 8, Гергана Иванова 14, Матея Тавич 9, Сара Бут 14 (Радостина Димитрова 7, Карина Константинова 5, Теодора Динева 4, Стефани Пендова, Петя Бояджиева). Треньор: Татяна Гатева.

Съдии: Мирослав Томов, Серафим Петров.

Зала: „ Младост “-през празни трибуни.
Източник: bulnews.bg