Баскетболистките на Монтана допуснаха минимална загуба със 79:80 при гостуването

...

Монтана с драматична загуба от Орлови /Баня Лука/

Баскетболистките на " Монтана " позволиха минимална загуба със 79:80 при гостуването си на " Орлови " (Баня Лука) и се простиха с очакванията си да играят за следващ път във финалния шампионат на Адриатическата лига.
Редовното време на мача приключи наедно 68:68, а пет минутното продължение бе извоювано от домакините с 12:11. Решителен за триумфа им бяха отсъдените наказателни удари 35, някои от които единствено съдиите видяха, против едвам 14 за гостите.
Двата тима си размениха по едно полувреме, като след почивката монтанчанки преобладаваха, съумяха да заличат задатъка на своя противник и да поведат 26 секунди преди сирената, откакто Микаела Дамянова вкара от далечно разстояние за 78-76. Босненки изравниха, а в оставащите до края 4 секунди Тая Робинсън опита несполучлива пукотевица от центъра.
В продължението домакините дръпнаха в резултата с 69-76, само че след серия от 8-0 " Монтана " още веднъж поведе 77-76, само че не съумя да удържи нежната си преднина.
Тея Робинсън бе най-резултатна за българския отбор с 27 точки, Янина Тодорова се отличи с 14 т. и 9 битки. Страхотен мач за " Орлови " направи Александра Музевич, която приключи с 38 т. и към тях добави 12 битки и 6 асистенции.

" Орлови " (Баня Лука) – " Монтана " 80:79 (19-15, 16-13, 15-18, 18-22, 12-11)

" Орлови ": Лий Сафия 19, Даниела Митрович 7, Горана Марянович 2, Хана Предоевич 13, Александра Музевич 38 (Милица Джокич 1, Яна Гуска, Ана Павлович, Мария Вулич). Треньор: Весна Джувер.

" Монтана ": Борислава Денчева 5, Тея Робинсън 27, Янина Тодорова 14, Шариз Феърли 9, Тери Батъл 12 (Микаела Дамянова 8 (Преслава Колева-кап. 4, Валентина Горанова, Ванина Василева 4). Треньор: Преслав Пешев.

Зала: „ Обиличево “-100 фенове.
Източник: bulnews.bg