Баскетболистите на Икономически университет-Варна победиха Шумен като гости с 85:75

...

Баскетболистите на Икономическия университет биха в Шумен

Баскетболистите на Икономически университет-Варна победиха Шумен като посетители с 85:75 в първия кръг от първата шестица на мъжката " А " група. Отборите изиграха забавен мач, минал през много обрати, само че в края варненци демонстрираха по-здрави нерви и си потеглиха с успеха. В идващия кръг те ще посрещнат Берое -2, а Шумен ще гостува на Чавдар Троян.

Шумен стартира мача доста по-добре и след няколко минути игра поведе с 18:9. Тимът резервира преднина до края на първата част, само че тя беше понижена на 5 точки. Домакините останаха напред до почивката, а след мощен свършек на първото полувреме направиха двуцифрен задатък при 45:34. След почивката варненци се активизираха и направиха серия от 22:4, с която поведоха и резервираха преднина до края на третия интервал. В началото на последния Шумен за финален път излезе напред в резултата, след което ИУ обърна и остана напред до края на мача.

Николай Георгиев способства с 19 точки и 11 битки за успеха на тима си, 17 точки означи Антон Диков, а 12 – Милчо Борисов.

За Шумен по 16 точки вкараха Кирил Кирилов (8 борби) и Манол Тончев (7 борби), а 13 и 6 асистенции записа Виктор Серафимов.

Всяка минута очаквай сензационна вест в PETEL.BG!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] 24 часа в денонощието!

Публикувай непосредствено самичък без цензура във "Фейсбук " групата ТИ, РЕПОРТЕРЪТ! Снимай и пускай всичко забавно!

Източник: petel.bg