Барселона постигна първа победа от началото на сезона в Испания

...

Барселона се измъчи за 2:0 над Кадис

Барселона реализира първа победа от началото на сезона в Испания – 2:0 над Кадис. Головете за каталунците означиха Педри и Феран Торес в края на дуела. По този метод отборът на Шави събра четири точки и се изкачи до четвърто място в класирането. Кадис е 11-и с три точки.

Каталунците влязоха мъчно в мача и едвам след средата на първата част започнаха да играят добре. Ямал и Кунде имаха шансове да открият резултата, но Херемиас Ледесма избави.

Гостите започнаха по-добре второто полувреме, само че удар на Рубен Алкарас мина около вратата. Две минути по-късно Гави засече центриране от ъглов удар, само че нацели напречната греда.

Защитата на Кадис се пропука в 82-ата минута. Тогава Илкай Гюндоган изведе Педри, който излезе самичък против Ледесма и вкара за 1:0. Това беше първи гол за Барселона в през сезона. В четвъртата минута на добавеното време Роберт Левандовски изведе Феран Торес самичък против вратаря. Испанецът не сгреши и вкара за 2:0.
Източник: flashnews.bg