Барселона победи с 3:1 гостуващия Валенсия в среща от 9-ия

...

"Барселона" обърна "Валенсия", Агуеро дебютира

" Барселона " победи с 3:1 гостуващия " Валенсия " в среща от 9-ия кръг на испанската Примера дивисион. Каталунците стигнаха до триумфа след поврат за наслада на публиката на " Камп Ноу " в първия мач откогато локалните управляващи анулираха рестрикциите за почитатели на спортни събития навън.

" Валенсия " поведе още в 5' с шут от отдалеченост на Хосе Гая. " Прилепите " обаче опазиха преднината си единствено 8 минути - Ансу Фати възвърне равенството, възползвайки се от подаване на Мемфис Депай.

От февруари 2020 година насам Фати е втори по-ефективност в Ла Лига измежду играчите, осъществили най-малко 5 пъти. Той е трансформирал 11 от 16-е си удара в голове - 68,7%. С по-добра успеваемост е само Алекс Фернандес от " Кадис ".

Снимка: Getty Images

В края на полувремето последният бе прецизен от дузпа, отсъдена за фаул на Гая против Фати.

Домакините владееха самодейността и през втората част. " Блаугранас " стигнаха до трето попадение в 85', когато се разписа влезлият като запаса Филипе Коутиньо. Малко преди този момент в игра се появи и Серхио Агуеро за дебюта си със синьо-червената фланелка.

Аржентинският деец записа минути в Примера за първи път от 21 май 2011 година, тогава с екипа на сегашния първенец " Атлетико " Мадрид. Любопитното е, че на същата дата съотборникът на Агуеро Гави е бил на 6 години и 289 дни.

С трите точки " Барселона " събра 15 и към този момент заема шестото място, а в идващия кръг посреща " Реал " Мадрид в Ел Класико. През седмицата каталунците са домакини на " Динамо " Киев в груповата фаза на Шампионската лига. Двубоя можете да гледате в сряда (20 октомври) от 19:45 ч. директно по bTV Action.

" Валенсия " заема осмото място във краткотрайното класиране с 12 точки, като в идващия кръг отборът от " Местая " приема " Майорка ".
Източник: btvnovinite.bg