Барселона и Манчестър Юнайтед завършиха наравно 2:2 в първия си

...

Барселона и Юнайтед със зрелищно 2:2 на Камп Ноу

Барселона и Манчестър Юнайтед приключиха наедно 2:2 в първия си мач от плейофите на Лига Европа. Двата тима изиграха доста завладяващо второ полувреме, в което паднаха и четирите гола.Манчестър Юнайтед стартира мощно дуела на „ Камп Ноу ”, само че първата действителна голова опция в мача се разкри пред Роберт Левандовски. Жорди Алба проби отляво и центрира в наказателното поле, където Гави отклони към полския таран, който стреля, само че Де Хеа избави. Секунди по-късно Роналд Араухо също имаше опция да насочи удар към противниковата врата, само че той бе неакуратен.

В 28-ата минута шансът покри домакините. Санчо се озова на стрелкова позиция и насочи прекрасен удар, а след рикошет топката мина около вратата на Тер Стеген. Секунди по-късно  стражът на Барселона имаше надалеч по тежка задача, откакто Вут Вегхорст се озова очи в очи с него, само че още веднъж резервира вратата си „ суха ”.

Няколко минути по-късно Тер Стеген трябваше да прави ново решаващо избавяне. Този път Рашфорд бе доста покрай гола, само че немският пазач на „ каталунците ” още веднъж бе на мястото си и отрази изстрела.

Футболистите на Юнайтед продължиха да диктуват темпото, само че в края на първата част своите моменти имаха и домакините. Барселона стигна до два следващи корнера пред Де Хеа, които обаче не затрудниха испанския вратар на гостите.

Пет минути преди почивката Шави трябваше да направи насилствена промяна в състава си, откакто Педри получи контузия и бе сменен от Сержи Роберто.

Втората част на „ Камп Ноу ” стартира вихрено. Двата отбора си размениха по един гол единствено в границите на три минути. Първи удариха домакините. Маркос Алонсо откри за каталунците в 50-ата минута. След центриране от ъглов удар на Рафиня, Алонсо стреля с глава и остави беззащитен Де Хеа.

Само три минути по-късно обаче, Юнайтед Изравни. Фред изведе по отличен метод Рашфорд отдясно, който навлезе надълбоко в наказателното поле и с удар от доста дребен ъгъл преодоля Тер Стеген.

В 59-ата минута гостите реализираха цялостен поврат на резултата, който пристигна с доза шанс. След осъществяване на корнер и късо разиграване, Рашфорд проби отдясно и центрира остро във вратарското поле. Фернандеш игра с пета и отклони топката на пътя на Жул Кунде, който имаше нещастието да си вкара автогол.

Барселона обаче не се съобщи и настоятелната игра на домакините даде резултат в 76-ата минута. При следващата офанзива на каталунците отдясно, Рафиня центрира в наказателното поле към Роберт Левандовски. Полякът понечи да играе с топката, само че не съумя да я допре. Тя мина сред краката на Варан и влетя в мрежата на Давид де Хеа за 2:2.

Три минути преди края Каземиро бе доста покрай това да си осъществя автогол. След меле в наказателното поле на гостите, халфът на „ алените дяволи ” отигра нескопосано топката и тя попадна в десния непряк дирек. Секунди по-късно Ансу Фати стреля от близо 10 метра, само че Де Хеа бе на мястото си и избави.
Източник: novsport.com