Бърнли е вторият изпадащ от Премиър лийг отбор, след като

...

Бърнли хвана обратно асансьора надолу, а Нотингам докосва спасението

Бърнли е вторият изпадащ от Премиър лийг тим, откакто към този момент бе ясно, че Шефийлд Юнайтед потегля към Чемпиъншип. Воденият от Венсан Компани тим хвана асансьора назад към второто равнището на британския футбол, откакто през днешния ден загуби с 1:2 при гостуването си на Тотнъм.

Така Бърнли и Шефийлд се връщат в Чемпиъншип след единствено един сезон при най-хубавите, а е въпрос на време и Лутън да поеме по същия път.

Якоб Брун Ларсен изведе гостите напред в 25-ата минута на " Тотнъм Хотспър Стейдиъм " през днешния ден, само че " шпорите " направиха поврат с помощта на голове на Педро Поро преди почивката и Мики ван де Вен осем минути преди края.

Лутън отстъпи с 1:3 при визитата си на Уест Хем, а Нотингам Форест допира спасението, въпреки да отстъпи с 2:3 на Челси.

" Шапкарите " и Форест са двата тима, разграничени от чертата на изпадащите, само че след днешните резултати по всичко проличава, че Лутън ще се върне във втора дивизия. Кръг преди края двата отбора са на три точки разстояние, само че даже Нотингам (29 точки) да загуби последния си мач, а Таун (26) да го завоюва, местата им мъчно ще бъдат разменени.

За да се стигне до подобен процес би трябвало необикновен резултат в интерес на Лутън, който има с 12 гола по-лоша голова разлика от тогавашните първенци на Европа.

Нотингам гостува на Бърнли в последния кръг, а Лутън приема Фулъм.

Колкото до днешните им дуели - " шапкарите " поведоха против Уест Хем след единствено 6 минути футбол с помощта на Самби Локонга, само че през второто полувреме " чуковете " вкараха три гола посредством Джеймс Уорд-Прауз, Томас Соучек и Джордж Ърти.

Михайло Мудрик откри за Челси на " Сити Граунд ", а Уили Боли изравни за домакините, като двата гола паднаха сред 8-ата и 16-ата минута. Калъм Хъдсън-Одой направи 2:1, наказвайки някогашния си тим четвърт час преди края, само че Рахийм Стърлинг и Никълъс Джексън осигуриха на " сините " успеха с два бързи гола в края.

Бърнли е деветнадесети с 24 точки, Лутън е осемнадесети с 26 (и голова разлика -31), до момента в който Нотингам е седемнадесети с 29 и голова разлика -19.
Източник: dnesplus.bg