Балкан победи със 78:67 (19:21, 22:19, 17:10, 20:17) Спартак Плевен

...

Балкан завърши редовния сезон с победа

Балкан победи със 78:67 (19:21, 22:19, 17:10, 20:17) Спартак Плевен като хазаин в последния мач от постоянния сезон в НБЛ. Тимът от Ботевград приключи на второ място и ще се изправи против Берое в четвъртфиналната серия, а Спартак Плевен ще започва присъединяване си в плейофите против Черноморец.

Иначе мачът в „ Арена Ботевград “ беше същинско дерби през цялото време. Домакините не съумяха да намерят ритъма си през първите 10 минути, като гостите се възползваха от това и съумяха да се доберат до най-малък задатък от 2 точки. Те обаче не съумяха да задържат преднината си, а даже я изгубиха и на почивката се отдръпнаха с точка пасив. След нея играчите на Петър Златанович продължиха да постановат темпото си и преди заключителната четвърт към този момент водеха с 8 точки. През последните 10 минути те не пропуснаха да прибавят още 3 точки към сполучливия си поход към триумфа.

За Балкан Христо Захариев вкара 18 точки, Мануел Суарес се разписа с 14 точки.

Седариан Рейнс наниза 12 точки за Спартак Плевен, а Станимир Маринов добави 11 точки.