Балкан победи с 81:70 (16:19, 18:14, 31:22, 16:15) Академик Пловдив

...

Балкан взе гостуването си в Пловдив след силна серия в третата четвърт

Балкан победи с 81:70 (16:19, 18:14, 31:22, 16:15) Академик Пловдив като посетител в отсрочен мач от 17-ия кръг на Националната баскетболна лига.

С тази среща бе комплициран и завършек на второто завъртане сред тимовете, като в този момент следва трето преди началото на плейофите.

Гостите от Ботевград изпитваха съществени компликации против бойлкия отбор на Академик доникъде на третата четвърт. Тогава пловдивчани водеха с 9 точки при 46:37, само че серия от 28:9 за Балкан до края на частта разреши на гостите да осъществят поврат и да се отдръпват с двуцифрен задатък преди последната четвърт.

В заключителните 10 минути Академик опита да промени нещо, само че опитът на "зелените " им разреши да управляват хода на срещата.

Божидар Аврамов бе над всички за Балкан с 20 точки, включително и 5 тройки. Още 14 точки добави Димитър Димитров, а Давонтей Джордан приключи с "дабъл-дабъл " от 11 точки и 12 битки. 11 точки вкара и Сияни Джеймс.

За Академик капитанът Васил Бачев означи 17 точки, а Йере Вучица прибави 13. С 12 остана Обрад Томич.

Победата остави Балкан на трето място в класирането с 11 триумфа и 5 загуби, до момента в който Академик е на шесто място със 7 победи и 9 загуби. Лидер в класирането с 14 победи е Рилски състезател.
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `