Българският вратар Александър Георгиев направи 31 спасявания, но тимът му

...

С Алекс Георгиев на вратата Ню Йорк Рейнджърс загуби, Патрик Кейн с гол номер 400

Българският вратар Александър Георгиев направи 31 спасявания, само че отборът му Ню Йорк Рейнджърс падна 1:4 вкъщи от Бостън. Това е второ проваляне за Рейнджърс от последните три мача и се подрежда на 6-о място в Източната конференция със 17 точки.

Чарли Макевой вкара гол и подаде за още един, а Туука Раск направи 20 спасявания за 299-ата си победа в НХЛ. Чарли Койл заби два гола във вратата на българския пазач, а Дейвид Пастарнак прибави още една шайба. За домакините се разписа Колин Блекуел.

Патрик Кейн вкара своя гол номер 400 в кариерата, а вратарят Кевин Ланкинен избави 44 удара- негов персонален връх при триумфа на Чикаго със 7:2 над Детройт. Това се случи в средата на третия интервал, когато Кейн и крилото Алекс де Бринкат направиха двойно, останали сами против един бранител. Кейн дръпна шайбата край бранителя Филип Хронек, преди да преодолее вратаря Томас Грайс с удар с китката за 5:1 в 9:10 на третата част. Кейн става и 100-ият хокеист в НХЛ, който доближава 400 гола.

Избраният като номер 1 в драфта на НХЛ за 2007 година Кейн е изиграл 996 мача и е четвърти в историята на Блекхоукс по голове (400), трети по асистенции (656) и четвърти по точки по системата гол+пас (1056). през днешния ден с изключение на гола, Кейн направи две асистенции, а Алекс де Бринкат прикщлючи мача с гол и три асистенции. Никита Задоров, Райън Карпентър на два пъти, Пю Сутер и Доминик Кубалик също вкараха във вратата на Детройт. За Червените криле се разписаха Сам Гание в 17:51 на първата част и Евгени Свечников в 12:11 на третия интервал за 2:5.

Алекс Овечкин наруши равенството във втория интервал, с цел да обезпечи успеха на Вашингтон с 3:2 над Дю Джърси Девилс. На вратата на спечелилите се завърна Иля Самсонов, който избави 19 удара, само че изглеждаше много неуверен от самото начало.

С успеха Кепитълс остават безапелационен водач в Източната дивизия с 28 точки, с две пред Бостън, който също нощес отнесе с 4:1 Ню Йорк Рейнджърс. Никлас Бакстрьом и Якуб Врана също вкараха за спечелилите, които записват трета поредна победа и 6-а в последните си осем мача.

За домакините от Ню Джърси, които търпят пето проваляне в последните си шест мача, се разписаха новобранците Михаил Малцев и Егор Шарангович.

Овечкин, който имаше единствено един гол в последните си осем мача, вкара за 3:2 в 13:37 минута на втората част. Това е негов 7-и гол за сезона и общо 362-и при посещение, което го изравнява на 2-о място във безконечната класация на НХЛ по този индикатор със Стив Айзерман. Води легендата Уейн Грецки с 402.

Ню Йорк Айлендърс се наложи с 2:0 вкъщи над Питсбърг, като головете вкараха Оливер Валстрьом и Жан-Габриел Паго при числено предимство. 25-годишният вратар на спечелилите Иля Сороков направи 20 спасявания при своя пети мач през сезона като титуляр, записвайки втора победа и двата пъти със суха мрежа.

Айлендърс остават и единствения тим в Лигата без проваляне в постоянното време през този сезон и разделят 2-ото място в Източната конференция с 26 точки.

Също със суха мрежа завоюваха и Филаделфия- 3:0 над Бъфало Сейбърс като посетители. Вратарят им Картър Харт избави 28 удара във втори следващ ден, а резултатът също се повтори. Шон Кутурие и Михаел Рафъл вкараха първите два гола в границите на 75 секунди през втората част. Джеймс ван Риймсдайк също се разписа, завършвайки във втория интервал пас на Джоуел Фараби.

Финалистът в Купа Стенли от 2017-а година Нешвил отнесе с 3:1 Калъмбъс в мач, който през днешния ден опълчи два от нискокласиралите се тимове в Лигата. Вкараха за Хищниците Ник Късънс, Еели Толванен и Ерик Хаула.