Българският тенисист Адриан Андреев се класира за втория кръг на

...

Адриан Андреев спечели трилър в Лугано

Българският тенисист Адриан Андреев се класира за втория кръг на шампионата на твърда настилка от сериите " Чалънджър " в Лугано (Швейцария) с награден фонд 73 хиляди евро.

Андреев завоюва против представителя на Антоан Белие с 6:7(4), 7:6(4), 6:3 след два часа и половина игра.

Оспорваният първи сет мина без пробиви, а в тайбрека 21-годишният българин поведе с 3:1 точки, само че позволи поврат.

Във втория сет двамата още веднъж печелеха подаванията си и отново се стигна до тайбрек, в който Андреев дръпна с 5:2 точки и този път резервира задатъка си, с цел да изравни резултата.

В решаващата трета част софиянецът осъществя единствения пробив в срещата за 5:3 гейма, след което затвори мача при личен сервис.

С триумфа той проработи 1165 евро и 7 точки за международната класация, в която заема 204-ата позиция.

За място на четвъртфиналите Андреев ще срещне 31-годишния французин Антоан Ескофие, 197-и в класацията на АТП. Двамата не са се срещали до момента.
Източник: novsport.com