Българският шампион Лудогорец се завърна на върха в efbet Лига,

...

След много драма и прекъснат мач: Лудогорец превзе „Българска армия“, свали ЦСКА от върха и погледна смело към 12-ата!

Българският първенец Лудогорец се завърна на върха в efbet Лига, откакто надви над кандидата за короната му ЦСКА с минималното като посетител посред стадион „ Българска войска “ в изпълнен с доста драма и страсти конфликт от 28-ия кръг на шампионата. Единственото и победно попадение осъществя голмайсторът на „ орлите “ – Игор Тиаго , в 68-ата минута.

Срещата обаче продължи повече от два часа, откакто беше спирана на два пъти през второто полувреме. Първо, в началните минути на частта поради димната завеса, която провокираха почитателите на „ алените “ със своето неповторимо пирошоу. В 70-ата минута пък не се игра към 15-ина минута, откакто основният арбитър Георги Кабаков реши да приключи мача поради последователите на домакините, които не стопираха да замерят с всевъзможни предмети капитанът на „ орлите “ – Кирил Десподов, който е някогашен състезател на ЦСКА.

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ!

„ / /

Стадионът беше напълно разпродаден в дните преди дуела, а атмосферата по трибуните бе забележителна. Хореографията на „ алените “ почитатели в Сектор „ Г “, която беше издигната над пистата, гласеше: „ Ние с теб вървим, с цел да си несломим ". Привържениците на домакините бяха запълнили всички места в секторите „ А “, „ В “ и „ Г “, в това число и стълбите, като се наложи огромна част от почитателите да влязат даже в Сектор „ Б “, с цел да може да гледат конфликта.

Първата по-интересна обстановка пристигна в петата минута, когато Иван Турицов сгреши в отбранителен проект и извърши нарушаване против Спас Делев. Капитанът на гостите - Кирил Десподов, се зае с осъществяването на статичното състояние отляво на наказателното поле две минути по-късно и насочи нещо приблизително сред удар и подаване, само че то не сътвори проблеми за Енес Махмутович, който почисти с глава пред Густаво Бусато.

В идващите минути играта се водеше най-вече в центъра, като постоянно тя бешепрекъсвана поради нарушавания и разумно нови забавни обстановки липсваха.

Така обаче се стигна до 27-ата минута, когато ЦСКА направи голям пропуск. Иван Турицов центрира отдясно в наказателното поле, където топката стигна до Дюкенс Назон на първа греда, който опита невисок удар по тревата към далечния ъгъл, само че неопределено. Атаката на „ алените “ обаче продължи и Тибо Вион центрира отляво, получи се рикошет в състезател на „ зелените “, а топката стигна до Браян Морено отдясно във вратарското поле, който останал самичък против Серджио Падт опита да го трансферира, само че кълбото мина на милиметри от дясната греда на нидерландския пазач.

Три минути по-късно Тобиас Хайнц надбяга Пипа и стреля от към 17 метра съвсем фронтално против вратата, само че много неопределено. В тези минути " алените " се активизираха и започнаха да играят с топката в половината на първенците.

В 42-ата минута старши треньорът на ЦСКА - Саша Илич, изпусна нервите си, когато беше устно предизвестен от съдията Кабаков. Сърбинът реагира бурно поради жълт картон, който по негова преценка не е трябвало да бъде показан на Тибо Вион. Секунди по-късно още веднъж той бе изблъскан от Аслак Фон Витри и единствено бързата интервенция на арбитрите предотврати по-сериозно напрежение край тъчлинията.

До края на полувремето пък не се случи нищо по-интересно и след повече от петминутно добавено време двата тима се отдръпнаха на 15-минутна пауза.

Втората част стартира без промени в двата състава. В 53-ата минута мачът трябваше да бъде спрян за известно време, откакто почитателите на ЦСКА пуснаха димки и факли от трибуните и озариха стадиона със ужасно пирошоу, а димната завеса се настани на терена. Малко след приключването на един астрономически час играта беше възобновена.

В 66-ата минута пристигна и първият прецизен удар в мача. Тогава Назон лиши топката от Гонславеш в половината на Лудогорец, което разреши на Хайнц да напредне към наказателното поле и по-късно стреля ниско от дъгата пред него, само че Падт плонжира и улови.

Четири минути по-късно основният арбитър Георги Кабаков реши да прибере футболистите и на двата отбора, откакто почитателите на ЦСКА не стопираха да хвърлят предмети по някогашния си футболист Кирил Десподов, който се опитваше да извърши ъглов удар. Играчите на Лудогорец се прибрахав тунела, както и съдиите, до момента в който футболистите на " алените " останаха край тъчлинията в опит да успокоят своите последователи.

След към 15-минутно прекъсване на играта беше оповестено, че мачът ще продължи от 66-ата минута, когато играчите на Лудогорец се завърнат на терена.

Само две минути, след тато това стана, " орлите " изненадаха противника си и откриха резултата за смут на почитателите по трибуните. В 68-ата минута Деподов извърши корнер, при който при който Амос Юга не съумя да покрие Игор Тиаго. Бразилецът връхлетя върху коженото кълбо и без проблеми осъществя за 0:1. №9 на " орлите " обаче предизвика Сектор " Г ", което нервира и Иван Турицов, изблъскал го в гърдите. Породеното напрежение беше туширано с по един жълт картон за двамата от Кабаков.

ЦСКА можеше да отговори стремително в 74-ата минута, когато  Маурисио Гарсес получи отличен късмет да стреля от към 13-14 метра, фронтално против вратата на Лудогорец, само че Серджио Падт избави майсторски.