Българският шампион Лудогорец победи гостуващия на "Хювефарма Арена" тим на

...

Лудогорец отстреля ЦСКА в края и даде сериозна заявка за титлата

Българският първенец Лудогорец победи гостуващия на "Хювефарма Арена " отбор на ЦСКА с в дербито на 16-ия кръг на efbet Лига. И двете оппадения паднаха през втората част, когато Пиерос Сотириу откри от дузпа в 78-ата, а Мавис Чибота удвои и оформи крайния резултат в първата минута на добавеното време на мача.

/ /

Срещата започва в умерено движение, като и двата отбора не желаеха да рискуват в началните минути.

Първата по-интересна обстановка пристигна в четвъртата минута, когато Яник Вилдсхут проби отляво и центрира в наказателното поле, само че там Шакил Пинас почисти в корнер. От ъгловия удар обаче не произлезе нищо рисково, откакто Видсхут опита удар от отдалеченост, който обаче бе доста слаб и неакуратен.

В деветата минута Амос Юга насочи доста мощен изстрел от отдалеченост, само че над вратата на Серджио Падт.

Първата действителна голова опция се откри пред домакините две минути по-късно. Тогава капитанът на първенците Кирил Десподов центрира от свободен удар в наказателното поле, където Пиерос Сотириу изпревари Томас Лам и игра с глава, само че топката мина около дясната греда на Густаво Бусато.

В 15-ата минута неакуратен удар на Шоу от отдалеченост мина на безвредно разстояние от лявата греда на Бусато.

В 29-ата минута "червените " бяха доста покрай разкриване на резултата. Столичани получиха право да изпълнят рисков директен свободен удар пред наказателното поле на разградчани. Греъм Кери стреля чудесно над стената с левия крайник, само че вратарят Серджио Падт сподели необикновен инстикт и мазета топката, която се бе насочила в левия му ъгъл и тъкмо под гредата.

Лудогорец подвигна оборотите имаше две чудесни обстановки за попадение малко по-късно. Първо, в 38-ата минута, Елвис Ману получи извеждащ пас и за секунда се оказа самичък против Бусато, само че се засеути и Турицов блокира удара му. Секунди по-късно след нова добра офанзива на разградчани отдясно приключи с извеждащо подаване към Янков. Бусато излезе да парира полузащитника на домакините, топката стигна до Десподов, който стреля, само че в състезател на ЦСКА и топката излезе в корнер.

Секунди след началото на второто полувреме Ману изведе Янков самичък против Бусато, само че халфът се засуети и бразилският пазач го блокира.

В 50-ата минута Греъм Кери стреля от отдалеченост, само че настрана от вратата на домакините.

Най-чистата обстановка, дотук в срещата, пристигна в 57-ата минута. Тогава Юрген Матей центрира в наказателното поле, където на далечната греда Томас Лам засече с левия крайник, само че Серджио Падт блокира с лявата ръка, след което топката се отби от страничната греда и тупна на голлинията. Впоследствие Сисиньо почисти.

В 66-ата минута Лудогорец също имаше превъзходен късмет да открие резултата. Появилият се преди секунди Каули Оливейра изведе чудесно Десподов отдясно, който напредна на скорост в наказателното поле и опита да откри Сотириу. Нападателят обаче не съумя да засече топката.

В 74-ата минута Шоу стреля от над 20 метра, само че в ръцете на Бусато.

Лудогорец поведе в резултата в 78-ата минута, когато получиха право да изпълнят дузпа. Наказателният удар бе отсъден поради нарушаване на вратаря Бусато против Чибота. Всичко потегли от неточност на гостите при осъществяване на корнер, което разреши на първенците да провежда топасна контраофанзива, при която Чибота мина през Мазику и Турицов, влезе в наказателното поле, залъга Бусато и бе повален от стража. Сотириу пък бе прецизен от бялата точка, въпреки че Бусато уцели ъгъла - 1:0.