Българският пилот Никола Цолов завърши на 26-о място следобедната сесия

...

Никола Цолов завърши на 26-о място в първия ден от тестовете в Барселона

Българският водач Никола Цолов приключи на 26-о място следобедната сесия от първия ден от тестванията на пистата до Барселона. Пилотът на АРТ Гран При реализира време от 1:30.109 минути в най-бързата си обиколка, а в 3-часовата следобедна сесия Никола записа 29 обиколки.

В утринната сесия Цолов остана 17-и с време 1:29.202 минути след 16 тура и на 0,829 секунди от първия в класирането Габриеле Мини (Према).

Мини беше най-бърз и следобяд с 1:28.394 минути, а най-вече обиколки записа Тасанапол Интрапувашак, който остана 29-и - 46 тура.

За началото на тестванията водачите бяха посрещнати от доста прашна и хлъзгава писта и защото водачите получиха единствено твърди сликове, то опитите за симулации на квалификационни обиколки не бяха доста, като доста бързо всички тимове се насочиха към дългите серии от обиколки. Началото на утринната сесия закъсня с 1 час поради щета в електрозахранването на постройката с боксовете на пистата, а следобяд няколко водачи, измежду които и Никола изгубиха опити за бързи обиколки поради коли, които бяха спрели на трасето или пък се движеха доста постепенно.

Сряда и четвъртък са идващите два тестови дни в Испания, а сезонът във Формула 3 продължава през май на италианската писта " Имола ".