Българският офис на глобалната мрежа избра предприемачи от 10 български

...
Българският офис на глобалната мрежа избра предприемачи от 10 български
Коментари Харесай

10 компании в влизат програмата за растеж на Endeavor – Dare to Scale 2021

Българският офис на световната мрежа избра бизнесмени от 10 български компании за третото издание на стратегия за напредък Dare to Scale. Програмата, с главен сътрудник Пощенска банка и поддръжката на Софтуер Груп, и Изпълнителната организация за поощряване на дребните и междинни предприятия (ИАНСМП), е ориентирана към бизнесмени и бизнеси, които към този момент са минали ранната фаза на своето развиване и са при започване на разгръщане на активността си. Десетте определени компании са представлявани от 17 бизнесмена - създатели на бизнесите.

Почти половината от тях са жени-предприемачи, като три от фирмите са ръководени напълно от дами. Сред участниците има представители на разнообразни промишлености - четири от фирмите са от бранш IT и програмен продукт, две от бранш опазване на здравето и фармацевтика, а останалите са в областта на търговията, земеделието и услугите. Всички компании дават отговор на авансово заложените критерии - да имат потвърден продукт/услуга на пазара, оборот от най-малко 200,000 лева за 2020 година и не повече от 150 служителя. Селекцията на бизнесмените се осъществя от ментори на Endeavor и мениджъри на Пощенска банка, Софтуер Груп и ИАНМСП.

Основните въпроси по време на интервютата бяха свързани със тактиката на фирмите за напредък, бизнес моделът и капацитета за водачество. Официално програмата ще започва при започване на м. септември и ще продължи четири месеца - до м. декември. Предприемачите ще преминат през профилирани образования в четири съществени области: ръководство на организацията, маркетинг, продажби, бизнес обмисляне и набиране на капитал. Всяка компания ще има самостоятелен наставник от мрежата на, който ще организира регулярни срещи с създателите и ще ги подкрепя със своята експертиза. Участниците ще могат да се включат във физически и виртуални събития, по време на които да обменят опит и да се срещнат с основите играчи в предприемаческата екосистема. Програмата ще завърши с финалното събитие Demo Day, по време на което бизнесмените ще презентират бизнесите си пред жури от одобрени бизнес водачи.

Момчил Василев, изпълнителен шеф на Ендевър България:

„ Със своето трето издание програмата Dare to Scale на Endeavor се утвърди като значима част от българската предприемаческа екосистема. Бяхме впечатлени от броя и качеството на фирмите, които аплайваха тази година и задачата да изберем десетте финалиста не беше по никакъв начин лека. За екипа на Ендевър България е вълнуващо предизвикателство да бъдем част от тяхното израстване и да допринесем за още по-големите им триумфи в бъдеще. Изключително съм благополучен за все по-забележимото наличие на дамите като водачи на сполучливи предприемачески планове както в програмата, по този начин и в българската предприемаческа среда. Специално бих желал да изкажа своята признателност на нашите сътрудници, както и на всички ментори от мрежата на Ендевър в България за тяхното доверие, поддръжка и интензивно присъединяване, без които тази стратегия нямаше да е допустима. “

Петя Димитрова, основен изпълнителен шеф на Пощенска банка:

„ На всеки нов стадий от развиването си Dare to Scale ни дава самочувствие, че сътворяваме същинска стойност за предприемаческата среда у нас. Амбициите и капацитетът на участниците и тази година е впечатляващ и за нас е от извънредно значение да застанем на страната на положителните хрумвания, да ги насърчим и подпомогнем в желанието им да доближат нови мащаби. Екосистемата се развива с изключителни темпове, а синергията сред участниците е забележителна. Нашето наблюдаване е, че от ден на ден бизнесмени влизат в нея с чувството, че триумфът не е самостоятелно изпитание, а зависи от взаимоотношението сред тях. Вярваме, че тази настройка генерира вярната сила за развиването на средата и ние от Пощенска банка сме подготвени да участваме интензивно и да влагаме в тази позитивна динамичност на събитията. “

Калин Радев, създател и изпълнителен шеф на Софтуер Груп:

„ Поздравявам новите участници за куража и упоритостта да бъдат част от програмата за напредък Dare to Scale 2021. Предприемачеството е странствуване, което носи доста провокации, само че и доста моменти на задоволство и развиване. От името на Софтуер Груп и дружно с другите ментори, съм благополучен да поддържаме задачата на Endeavor и да работим дружно в подпомагането на бъдещите бизнес водачи. “

Бойко Таков, изпълнителен шеф на Изпълнителна организация за поощряване на дребните и междинните предприятия:

" За трета поредна година заставаме зад Dare to Scale, тъй като от старта си програмата се показа като една от най-успешните у нас за развиване на бизнеса. Доказателство за това са резултатите на участниците, част от които към този момент се нареждат добре на международните пазари и намират вложители и сътрудници. През последните две издания видяхме отлични образци за български компании, които демонстрираха, че са подготвени освен се показват световно, само че и да бъдат водачи в своята област - посредством чудесни бизнес хрумвания и с вярната поддръжка от специалистите, и менторите в програмата на Endeavor. Настоящата селекция е повече от добра и чакам най-силното издание на програмата. "

Кратко показване на селектираните компании в Dare to Scale 2021:

– компания за разработка на програмен продукт, фокусирана върху решения на Python.
Предлагат услуги за изцяло създаване на програмен продукт, както и проектират, построяват
и ръководят специфични екипи.

– компания, разработваща модулни мобилни решения за бизнеса в три
посоки: цифрови визитни картички, съкратяваме дистанцията сред бизнеса и
клиента. Компанията изготвя както B2B, по този начин и B2C мобилни приложения.

- инженерно-производствена компания, учредена през 2012 година в гр. София.
Днес компанията е един от огромните производители на шумо-изолационни и акустични
решения, предлагани на 4 континента.

- начинание, подхванато от Веселин Стефанов - експерт с богатопит в CRO промишлеността. Fidelis реализира планове свързани с тестване на нови биомаркери и медикаменти.

- предлага аутсорсинг услуги за изцяло ръководство на
документи и информация, физическо образуване, предпазване, сканиране и
индексиране, въвеждане на данни и заличаване.

- земеделският програмен продукт, създаден от експерти, с цел да подкрепи
активността на земеделските производители благодарение на технологии за точно и
цифрово земеделие.

- компания за бански костюми и плажно облекло, основана през 2015
година от Доника Анчева. Компанията е профилирана в произвеждане на първокласни артикули с
огромен подбор продукти.

- дерматологична клиника и медицински център, основан през 2017 година,
профилиран в региона на клиничната и естетична дерматология. Компанията пораства
непрестанно с над 10 000 гости годишно.

- софтуерна компания, разработваща решения за предпазване на данни,
употребявани от огромни компании, които градят облачни услуги.

– предлага софтуерни решения за понижаване на бюрокрацията в
българските учебни заведения и повишение ангажираността на родители и възпитаници.
Източник: novinite.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР