Българският национален отбор за мъже U17 спечели ценна и сладка

...

Младите ни ватерполисти подчиниха Словения в Марибор

Българският народен тим за мъже U17 завоюва скъпа и сладка победа във втория си мач от европейската подготовка в група В в Марибор. Момчетата, водени от Петър Йонов и Николай Николов – Майката, надвиха в трагичен дуел над домакина Словения с 15:13 (5:4, 2:4, 3:2, 5:3). Успехът е доста значим за самочувствието на нашия състав, тъй като пристигна след загубата в първия кръг от Франция със 7:21, до момента в който словенците на старта надиграха Австрия с 13:7.

Националите завоюваха с 5:4 първата част, в която малко преди нейния край водеха и с 5:3. След това обаче словенците се върнаха в дуела, стигна се до 7:7, и даже до 7:8 в края на втората четвърт. Последваха два нови гола на домакините и изоставането на българите стана даже 3 гола – 7:10. Точно в този миг към този момент сработи и зоната на тима ни – два пъти при числено предимство осъществиха Веселин Ганчев и Калин Узунов, а в края на частта Самуил Иванов изравни за 10:10.

Последните 8 минути тимът ни изигра въодушевено, мощно и майсторски. След разменени попадения за 11:11 последваха точни удари на Самуил Иванов, Калин Узунов и Александър Каменов за 14:11. 56 секунди преди края щурмът на домакините докара до изнервящото 13:14. Тогава при контраофанзива Самуил Иванов остана самичък пред вратата на противника и 7 секунди до финалната сирена Веселин Ганчев, вкарвайки петия си гол в мача от углавен удар, узакони заслужената победа за България! През целия мач страхотни изяви на вратата имаше капитанът на тима Младен Димитров.

Голмайстори: Веселин Ганчев 5, Самуил Иванов 3, Георги Сърчалиев и Калин Узунов по 2, Мартин Янков, Живомир Добрев и Александър Каменов – по 1.

В различен мач от групата Германия разруши Австрия с 30:6.

В събота (18 март) от 11 часа наше време е мачът Австрия – България, а в неделя (19 март) от 10,30 е срещата България – Германия.

За европейското състезание в Турция се класират първите два тима в групата.