Българският национален отбор по баскетбол за младежи до 20 години

...

Баскетболните национали до 20 години с трети пореден успех на европейското първенство Дивизия Б в Скопие

Българският народен тим по баскетбол за младежи до 20 години записа третата си поредна победа на европейското състезание в Дивизия " Б " в Скопие, откакто надигра състава на Словакия с 94:75.

Победата остави момчетата на Васил Христов на първото място в група " А " като единствения непобеден отбор в този поток.

Днес българите изковаха триумфа с по-силна междинна част на мача. Особено във втората четвърт Доминацията на нашите момчета пролича изключително във втората четвърт, която бе извоювана от " лъвчетата " с 32:17, с цел да се отдръпват те на почивката с преднина от 54:40.

Капитанът Георги Герганов стана най-резултатен за успеха с 18 точки, 16 добави Кръстомир Михов, а 11 – Михаил Комбаков. Виктор Гергов се включи с 5 точки, 10 битки и 4 асистенции, а с 8 точки и 8 битки завърши Христо Бъчков.

Утре, на шампионата в Северна Македония е почивен ден на шампионата, а във вторник (11 юли) България се изправя против домакините, които досега имат загуба от Чехия и триумф против Словакия.