Българският национал Александър Везенков се отличи с 10 точки и

...

Везенков отново блести в Евролигата, Олимпиакос спечели дербито с ПАО

Българският национал Александър Везенков се отличи с 10 точки и 2 битки за 17:22 минути на полето при триумфа на Олимпиакос в дербито против Панатинайкос с 81:78 (45:39) в срещата от 27-ия кръг на Евролигата по баскетбол.

" Червено-белите " записаха 12-ата си победа в акцията и се изравниха с осмия в класирането Жалгирис в битката за класиране на четвъртфиналите.

ПАО е шести с 14 триумфа.
 Гостите започнаха по-добре и водеха с 35:30, само че позволиха поврат в последните три минути и половина до почивката за 39:45.

Олимпиакос поддържаше задатък от няколко точки доникъде на последната четвърт, когато Панатинайкос изравни при 67:67.

Домакините въпреки всичко демонстрираха по-здрави нерви в края, а Дешон Томас пропусна да изравни с неакуратен изстрел от отдалеченост в последната офанзива на гостите.

Шакил МакКисик беше най-хубав за домакините с 22 точки, а Ник Калатес беше водач за ПАО с 18 точки, 6 битки и 5 асистенции.