Българският национал Александър Везенков изигра силен мач при победата на

...

Везенков най-резултатен за победа на Олимпиакос

Българският национал Александър Везенков изигра мощен мач при успеха на Олимпиакос против гостуващия Колосос с 95:74 (20:18, 25:17, 26:18, 24:21) в отсрочена среща от 22-ия кръг на мъжкото баскетболно състезание на Гърция.

Везенков стана най-резултатен за домакините с 18 точки. Той добави към статистиката си 8 битки, 2 асистенции и 2 отнети топки за 27:18 минути като титуляр.

Играчите на Олимпиакос поведоха с 45:35 на почивката, а през второто полувреме преднината им доближи 27 точки при 92:65 3:23 минути преди сирената.

Никола Милутинович се отличи с "дабъл-дабъл " - 17 точки и 12 битки за спечелилите.

За Олимпиакос това беше 22-а победа за сезона. Тимът има и три провали, само че е с актив от 38 точки поради отнетите 8 точки от мачовете с Панатинайкос.

В последния кръг от постоянния сезон на 8 май Олимпиакос е хазаин на Патра.