Българският национал Александър Везенков беше най-резултатен за Олимпиакос при успеха

...

Страхотен Везенков осигури перфектен старт на Олимпиакос в полуфиналите

Българският национал Александър Везенков беше най-резултатен за Олимпиакос при триумфа с 83:65 (17:19, 25:26, 21:7, 20:13) над ПАОК като хазаин в първия полуфинален мач от баскетболното състезание на Гърция. Крилото се разписа с 21 точки, 8 битки, 2 асистенции и 2 откраднати топки за 23:22 минути на паркета.

Така “червено-белите ” поведоха с 1-0 победи в серията. Играе се до три триумфа от пет мача. Вторият конфликт сред двата тима е на 25 май в Солун.

Срещата в Пирея стартира като дерби, само че гостите съумяха да задържат лека преднина пред противника до почивката. След нея обаче баскетболистите на Йоргос Барцокас се върнаха стремително в мача, като разрешиха на противника си да вкара едвам 7 точки. Везенков и компания пък нанизаха 21 точки. В последната четвърт Олимпиакос напълно доминираше на паркета и не разреши на противника си да стигне до поврат.

Янулис Ларендзакис наниза 16 точки за Олимпиакос, Алек Питърс добави 13 точки. За ПАОК Джордан Сиберт се разписа с 15 точки.