Българският национал Александър Николов направи поредния си силен мач в

...

Александър Николов отново бе най-полезен играч при победата на Лубе Чивитанова над Таранто

Българският национал Александър Николов направи следващия си мощен мач в италианската волейболна Суперлига, като бе определен за най-полезен състезател при успеха на отбора му Кучине Лубе Чивитанова над Таранто с 3:1 (23:25, 25:22, 25:22, 30:28) като посетител.

Това е втора поредна самостоятелна премия за сина на Владимир Николов, който бе отличен като най-хубав и при триумфа на Модена с 3:0 преди седмица. Алекс Николов завоюва премията и за, когато също два пъти става най-полезен състезател за отбора си.

Николов означи 15 точки против Таранто - 12 от офанзива, една сполучлива обсада и два аса. Той имаше и 55% успеваемост при посрещането. От Чивитанова единствено Адис Лагумджия и Матиа Батоло осъществиха повече точки от българина - по 16. Алекс осъществя и първия мачбол за отбора си при 30:28 в четвъртия гейм.

Тимът от Чивитанова Марке е на четвърто място с класирането с 35 точки от 18 мача, като е единствено на точка от третия Пиаченца.

Тимът на Радостин Стойчев Верона направи доста мощен мач и се наложи над втория Перуджа с 3:2 (25:20, 21:25, 25:14, 17:25, 15:13) при гостуването си. Алекс Грозданов игра цялостен мач за триумфа и се регистрира с 12 точки - 8 от офанзива, две блокади и два аса. Рок Можич от Верона бе определен за най-хубав в мача с неговите 20 точки.

Отборът на Верона към този момент изпревари в класирането Алианц Милано е на пето място с 30 точки. Тимът от Милано без контузения Матей Казийски загуби от Падуа с 2:3 (23:25, 25:22, 22:25, 25:21, 16:18).