Българският нападател Андрей Гълъбинов изигра пълни 90 минути за тима

...

Гълъбинов с 90 минути срещу Кротоне

Българският нападател Андрей Гълъбинов изигра цялостни 90 минути за отбора си Специя при провалянето с 1:2 от Кротоне във втория кръг на Серия " Б ". Таранът, който започва сезона с гол и асистенция, не съумя да се разпише в първото домакинство на своя отбор. Българинът даже пропусна в 89-ата минута да донесе равенството на " бианконерите ", които губеха с 0:2 още в 29-ата минута. Двата гола за гостите бяха дело на Сими, който първо даде задатък на южняците от дузпа в 24-ата минута, а пет по-късно удвои с удар от границата на наказателното поле.
Федерико Ричи с хубаво попадение понижи в 44-ата минута. Домакините пробваха да стигнат до равенството, само че пропуснаха две благоприятни условия, а гостите даже удариха греда.
Кротоне има към този момент четири точки, а Гълъбинов и компания останаха с три. След паузата Специя гостува на новака Порденоне. Серия Б 2 кръг, събота 1 септември  Специя 3:2краен резулат  Бреша