Българският гранд стартира 2022 година с равенство със седмия в

...

Левски започна 2022 година с равенство, "син" юноша изигра отличен мач

Българският гранд започва 2022 година с тъждество със седмия в полското състезание - Гурник Забже. " Сините " приключиха 1:1 в първата си контрола в Турция, а двете попадения паднаха в края на срещата.
Отборът на Станимир Стоилов изигра порядъчен мач в курорта Белек, в който Билал Бари се регистрира с греда, а новото попълнение Цунами направи всекидневен дебют. Патрик Галчев бе титуляр и остави отлични усещания с играта си - през първото полувреме като десен бек, а през второто като ляв. 16-годишният Асен Митков също започва от първата минута и сподели, че има много " самун " в него.
Гурник Забже, където играе немската легенда Лукас Подолски, поведе в резултата в 82-ата минута след груба неточност на стената при директен свободен удар, а минути по-късно Левски получи дузпа за игра с ръка, която бе осъществена невъзмутимо от Хосе Кордоба.
Ето по какъв начин се разви мачът, в който имаше и един анулиран гол:
Стартов състав на Левски : Николай Михайлов, Патрик Галчев, Гьоко Зайков, Хосе Кордоба, Иван Горанов, Асен Митков, Радослав Цонев, Димитър Костадинов, Марин Петков, Здравко Димитров, Билал Бари
ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ
Още във втората минута футболист на Гурник бе изведен зад " синята " защита и копна топката над Николай Михайлов за 1:0, само че голът бе анулиран поради засада в хода на офанзивата. В първите 15 минути играта бе най-вече в центъра на терена и двата тима не сътвориха нито едно голово състояние.
В 16-ата минута Билал Бари бе покрай гола, засичайки центриране от корнер на Цонев на първа греда, само че топката се отби от дясната греда . Постепенно Левски стартира да натиска своя противник и да владее самодейността, а Патрик Галчев бе доста деен по дясното крило.
В 25-ата минута Радослав Цонев опита компактен удар от границата на наказателното поле, само че право в ръцете на вратаря. Малко по-късно Николай Михайлов се намеси уверено, избивайки рисково центриране. Десет минути преди края на първата част Марин Петков стреля от отдалеченост, само че не съумя да затрудни стража на Гурник.
В 43-ата минута някогашният национал на Германия Лукас Подолски получи жълт картон за нарушаване против Патрик Галчев в средата на терена.
ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ
* Пламен Андреев, Андриан Краев и Драган Михайлович се появиха в игра за втората част, заменяйки Николай Михайлов, Радослав Цонев и Иван Горанов (Патрик Галчев се реалокира да играе по левия фланг). Капитанската лента отиде на ръката на Марин Петков! Треньорът на Гурник Забже пък пусна напълно нова 11-торка на терена.
Левски упражни напън при започване на второто полувреме, а в 54-ата минута Билал Бари стреля мощно диагонално от към 17-18 метра, само че право в ръцете на вратаря. След час игра Пламен Андреев блесна с хубаво избавяне, откакто Хосе Кордоба не почисти добре една топка и тя попадна у нападател на Гурник.
В 61-ата минута новото бразилско попълнение Цунами дебютира , въпреки и импровизирано, заменяйки Здравко Димитров. Малко по-късно Андреев се отличи с второ значимо избавяне. Последва и още една промяна - в игра влезе 17-годишният Антоан Стоянов на мястото на Димитър Костадинов.
В 77-ата минута Марин Петков получи подаване с тил към вратата към границата на наказателното поле и с хубаво завъртане си освободи място за шут с левия крайник, само че вратарят на Гурник се намеси уместно. Секунди по-късно Асен Митков отстъпи мястото си на Димитър Андонов, а Николай Аранхангелов размени Марин Петков. Капитанската лента мина на ръката на Андриан Краев!
Десет минути преди края на постоянното време Билал Бари проби по лявото крило и влезе във вътрешността, а най-после стреля сред двама бранители - право в ръцете на вратаря.
В 82-ата минута Гурник Забже откри резултата посредством Кравчик, който извърши директен свободен удар от към 25 метра, а " синята стена " се раздра и позволи топката да премине през нея и да се озове в долния ляв ъгъл на вратата - 1:0 за Гурник !
Денис Динев също се появи в игра за последните минути от мача. В 87-ата минута основният арбитър отсъди дузпа за Левски за игра с ръка на бранител в бяло, пристигнала след центриране на Драган Михайлович. Странно или не, зад топката застана Хосе Кордоба, който прати вратаря в противоположния ъгъл за крайното 1:1 !

Източник: sportlive.bg