Българският гранд разгроми казахстанския Шахтьор Караганди с 5:1 в контролна

...

Шахтьор само разсърди ЦСКА - "червените" громят в Турция, Йомов с гол от корнер

Българският гранд разгроми казахстанския Шахтьор Караганди с 5:1 в контролна среща, която започва в 10:30 ч. българско време!
Футболистите на Стойчо Младенов изоставаха в резултата след единствено пет минути игра, само че това ги ядоса и те вкараха 4 безответни гола още преди почивката. Единият от тях, първият на Георги Йомов, бе впечатляващ - непосредствено от корнер.
Амос Юга също се регистрира с две попадения, а Иван Турицов осъществя дузпа, отсъдена за нарушаване против него. По-късно през днешния ден (16:30 ч.) " армейците " ще играят още един надзорен мач, в който треньорът ще заложи на напълно нова единайсеторка (вижте ).
Ето по какъв начин се разви ранният дуел с Шахтьор:
ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ
Приятелският мач стартира на дъжд, само че теренът изглеждаше в положително положение. Още в 5-ата минута обаче, Шахтьор съумя да открие резултата, откакто защитата на ЦСКА проспа едно центриране от лявото крило и разреши да бъде насочен удар с глава, който матира Бусато - 0:1 !
Осем минути по-късно " армейците " се върнаха в мача - Греъм Кери стреля непосредствено от директен свободен удар, а топката се отби от напречната греда и попадна на пътя на Амос Юга, който я прати в мрежата за 1:1 !

В 21-ата минута Бисмарк Чарлс напредна с топка в краката и се устреми към вратата на символичните посетители, само че бе фаулиран на границата на наказателното поле. С осъществяването още веднъж се нагърби Греъм Кери, който опита да откри далечния ъгъл на вратата, само че стражът на Шахтьор блесна със избавяне с една ръка.
При последвалия корнер Георги Йомов реши да опита шанса си и да шутира непосредствено към вратата, отбелязвайки страховит гол за 2:1 ! (вижте феноменалното ) В 30-ата минута " армейците " извадиха шанс, откакто отбраната им още веднъж не се ориентира добре при центриране, а последвалият удар мина на половин метър настрана от лявата греда на Бусато.
60 секунди по-късно Георги Йомов направи резултата 3:1 - 24-годишният футболист се възползва от неточност в отбраната на Шахтьор, излъга вратаря и копна топката над шпагата на последния защитник! В заключителните секунди на първата част Амос Юга вкара втория си гол в мача - 4:1 !
ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ
Вторите 45 минути започнаха с рискова офанзива на Шахтьор (който извърши 9 смени на почивката), само че Густаво Бусато съумя да парира последвалия шут с една ръка. В 50-ата Георги Йомов получи удар в лицето, само че нямаше проблем да продължи мача. Малко по-късно Мено Кох бе на косъм от това да си означи автогол, само че Бусато внимаваше и се намеси уверено.

Подобно на първото полувреме, футболистите на Стойчо Младенов се нуждаеха от малко време, с цел да открият надзор върху протичащото се на терена. До 60-ата минута " алените " съумяха да се настанят в половината на противника, само че не създаваха рискови положения.
В 62-ата минута ЦСКА получи право да извърши дузпа за нарушаване против Иван Турицов. Зад топката застана точно пострадалият, който осъществя решително за 5:1 ! Седем по-късно Георги Йомов изведе Бисмарк Чарлс на стрелкова позиция, само че ударът му бе извънредно разочароващ.

В 81-ата минута левият непряк дирек оказа помощ на Бусато, спирайки техничен удар на футболист в черен екип. Това бе и всичко по-интересно в другарската среща!
Стартов състав на ЦСКА:
1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матей (к), 4. Мено Кох, 18. Брадли Мазику, 19. Иван Турицов, 3. Жеферсон, 8. Греъм Кери, 21. Амос Юга, 30. Яник Вилдсхут, 10. Георги Йомов, 17. Бисмарк Чарлс.
Коя родна ТВ ще излъчи този и идващия мач за деня на " армейците " - вижте
ПРЕДИ КОНТРОЛАТА
До този миг футболистите на Стойчо Младенов изиграха два мача по време на зимния си лагер в Турция!
Първата среща с поляците от Стал Миелец приключи 1:1, а голът бе дело на 23-годишният Калоян Кръстев.
Втората инспекция бе против съветския гранд Динамо Москва, който понастоящем е на второ място в локалния първенеца, а " армейците " реализираха влиятелна победа с 3:1 - попаденията вкараха Иван Турицов от дузпа, Бисмарк Чарлс и едно от новите попълнения Маурисио Гарсес.
* По-късно през днешния ден (31 януари) ЦСКА ще изиграе още една контрола - против Академия Пандев (16:30 ч.) и в нея Стойчо Младенов ще даде късмет на различен титулярен състав!
Източник: sportlive.bg