Българският баскетболист Александър Везенков изведе Олимпиакос до победа като гост

...

Александър Везенков изведе Олимпиакос до победа в Барселона

Българският баскетболист Александър Везенков изведе Олимпиакос до победа като посетител на Барселона в първия за сезона дуел от Евролигата.

Гръцкият гранд се наложи над някогашния отбор на нашето момче с 80:70. Везенков бе най-хубав за своите с 18 точки и 7 битки за 27 минути, написа BGbasket.

Олимпиакос имаше самодейността през по-голяма част от дуела, като след равностойна първа част, във втората дръпна напред. Почивката пристигна при 28:34, а Везенков бе към този момент с двуцифрен актив от 10 точки.

Третият интервал мина с надмощието на Олимпиакос, като след мощна серия разликата се качи на 11 точки.

Барселона въпреки всичко отговори мощно, със своя поредност от 8-0 и се върна единствено до три точки от съперника си със седем минути до края.

Олимпиакос обаче не се стресна и възвърне задатъка си бързо, с цел да успокои пристрастеностите на каталунците.

Ключови изяви за триумфа имаше и Янис Ларендзакис, който приключи с 12 точки, 12 означи и Джоел Боломбой.

Николас Лапровитола вкара 16 за Барселона.
Източник: petel.bg