Българският баскетболист Александър Везенков изигра поредния си силен двубой за

...

Везенков най-резултатен за Олимпиакос на старта на плейофите в Гърция

Българският баскетболист Александър Везенков изигра следващия си мощен дуел за Олимпиакос от началото на сезона, с цел да помогне на своя отбор при триумфа с 97:73 (28:12, 25:24, 20:18, 24:19) като хазаин Арис Солун в първи мач сред двата отбора от четвъртфиналите в гръцкото състезание.

" Червено-белите " надиграха тотално своя противник, като в един миг разликата доближи 26 точки при 97:71 в заключителните минути на срещата.

Везенков стана най-резултатен за успеха против някогашния си отбор със своите 23 пункта, а към тях прибави и 8 битки и 1 асистенция за 20 минути на паркета.

Янулис Ларендзакис и Тарик Блек също бяха на равнище за гранда от Пирея, вкарвайки надлежно по 17 и 11 точки.

За гостите от Арис Солун пък Ди Нотай осъществя 15 пункта.

Серията сред Арис и Олимпиакос продължава с мач в Солун на 22 април (събота) от 16.00 часа българско време. Играе се до две победи от три срещи.