Българският ансамбъл по художествена гимнастика за девойки спечели сребърен медал

...

Сребърен медал за ансамбъл-девойки за съчетанието с 5 топки

Българският отбор по художествена гимнастика за девойки завоюва сребърен орден във финала с 5 топки на мощния интернационален шампионат за Купа " София ".

Третия спортен ден може да гледате директно по RING, на уеб страницата btvnovinite.bg и на платформата VOYO.BG.

Това е второ отличие за Камелия Петрова, Мария Стаменова, Кристиана Дойчева, Гергана Трендафилова, Александра Василева, Сузан Пуладиан и Кристина Кърчева. Вчера (5 април) те завоюваха бронз в многобоя.

Снимка: БФХГ

Във финала девойките на треньора Вяра Ваташка и помощничката ѝ - бронзовата медалистка с ансамбъла от Игрите в Рио де Жанейро Цветелина Найденова не позволиха груби неточности и предоха на феновете слънчево въодушевление.

Те получиха за своето осъществяване 32,400 точки.

Преди българките се подредиха единствено представителките на Израел, които през вчерашния ден победиха в многобоя. Те завоюваха златото на 5 топки с оценка от 33,600 точки. На трето място е ансамбълът на Украйна - 28,150 точки.

Родният отбор ще взе участие и на финала с 5 ленти по-късно през днешния ден.

Гледайте всички съчетания директно по RING, на уеб страницата btvnovinite.bg и на платформата VOYO.BG. Ще може да им се насладите, без значение в коя страна сте!

Източник: btvnovinite.bg