Българските кикбоксьори завършиха на втора позиция в комплексното класиране по

...

България завърши на второ място в класирането по медали на Европейската купа по кикбокс в Хърватия

Българските кикбоксьори приключиха на втора позиция в комплексното класиране по медали по време на първото интернационално съревнование за 2023 година - Европейската купа в Карловац, Хърватия.

В конкуренцията страната ни беше показана от общо 94 състезатели, които участваха в общо 208 игрови категории в другите стилове. Състезанието в Хърватия пък включваше общо 2217 кикбоксьори от 28 страни, разпределени в 215 клуба.

На фона на тази конкуренция българите завоюваха 38 златни, 27 сребърни и 29 бронзови медали, отстъпвайки в крайното класиране по оценки само на Унгария.

Семеен кодекс " Масару " се показа най-силно от родните клубове на татамито, откакто завоюва 17 златни, 12 сребърни и 12 бронзови оценки.

В конкуренцията на кръг пък Семеен кодекс " Бултрас Файт Клуб " обезпечи на страната ни 2 златни и 1 сребърен орден.