Българските боксьори спечелиха четири медала на европейското първенство за юноши

...

България е в Топ 10 на европейското първенство за юноши и девойки в Плоещ

Българските боксьори завоюваха четири медала на европейското състезание за юноши и девойки в Плоещ, Румъния. Водени от олимпийските първенци Петър Лесов и Стойка Кръстева, дружно с Пейчо Багдатов, националите съумяха да се преборя за четири бронзови оценки, откакто играха на четири полуфинала.

И тримата ни представители при юношите изгубиха своите срещи в доста оспорвани борби, в които умерено можеха да излязат и като спечелили.

При най-тежките (+80 килограма) Роселин Бачевски бе на едно съдийско решение от триумфа. Той отстъпи в страхотна борба на Олександър Слиесариев (Украйна) с 2:3 (28:29, 29:28, 29:28, 27:30, 27:30).

Янко Илиев (52 кг) също направи доста мощен мач, само че на край се класира представителят на домакините Фабиан Строе след 28:29, 28:29, 28:29, 27:30, 28:29.

По сходен метод с бронз се поздрави и Ангел Димитров, на който бе присъдена загуба с 27:30, 28:29, 28:29, 28:29, 28:29 от Тигран Овсепян (Армения).

Преди тях Христеа Нинова (50 кг) също се подреди трета при девойките.

Общо 32 страни взеха присъединяване на европейското състезание в Плоещ. От тях единствено 19 излъчиха медалисти, като България е в Топ 10 по повод броя на оценки, печелейки четири. Страната ни зае седмо място, като с по 4 медала са още Италия, Унгария, Гърция, Германия и Чехия. С най-вече оценки са домакините от Румъния - 18.