Българските баскетболистки играха на много високо ниво, но отстъпиха пред

...

Българските баскетболистки на крачка от изненада срещу Гърция

Българските баскетболистки играха на доста високо равнище, само че отстъпиха пред Гърциа с 66:73 (12:21, 14:11, 22:16, 18:25) квалификационния си мач за Евробаскет 2021. Срещата от група " А " се игра в празната зала " Ираклион Арена " на остров Крит.

След този мач " лъвиците " са на трета позиция с 1 победа и 2 загуби, до момента в който гъркините са втори с 2 триумфа и едно проваляне.

Стефан Михайлов остана с група от едвам 11 баскетболистки поради позитивни PCR проби. Само шест от тях имаха по-сериозна роля в днешния мач.

Гъркините водеха през цялата среща, само че по този начин и не можаха да натрупат сериозна преднина. В началото на последната част нашите понижиха до 53:56. Малко по-малко от от 2 минути преди сирената Виолина Кочева с тройка направи резултата 66:69. До края Фасула и Николопулу вкараха 4 точки, до момента в който нашите повече не можаха да пронижат мрежичката на съперничките ни.

Мария Фасула бе водач на Гърция със своите 21 точки и 11 битки, Ангелики Николопулу добави 15 точки, хвана 9 битки и направи 9 асистенции, Анна Стамолампру се разписа с 13 точки, а Елеана Христанаки вкара 11 точки.

Димана Георгиева приключи с 15 точки и 5 битки за България, Виолина Кочева означи 14 точки, Жаклин Златанова наниза 12 точки, взе 13 битки и направи 5 асистенции, а Борислава Христова означи 11 точки.