Българската компания Hades Defence Systems очаква в средата на годината

...
Българската компания Hades Defence Systems очаква в средата на годината
Коментари Харесай

Българската компания Хадес започва масово производство на дрон камикадзе и поучава голяма поръчка от Украйна

Българската компания Hades Defence Systems чака в средата на годината да получи огромна поръчка от Украйна своя нов дрон камикадзе NEM-600, предопределен за поразяване на необятен набор от бронирани цели, който скоро влиза в всеобщо произвеждане.

Както съобщи Георги Марков, районен управител на отдел „ Бизнес развиване “ в Hades, пред EDR On-Line на UMEX-2024, всички проби на NEM-600 към този момент са приключени и се възнамерява всеобщото му произвеждане да стартира през юни в интерес на стартовия оператор, чието име не се оповестява. Също по този начин, съгласно Марков, разработчикът води договаряния за доставка на новия си дрон с редица други евентуални клиенти.

NEM-600 е реактивен дрон. Той е оборудван с хоризонтална опашна повърхност и отвесно кормило. Реактивният мотор е инсталиран в опашната част на машината.

Дронът може да се изстрелва от катапулт и да се употребява като камикадзе.

NEM-600 може също да излетява и да каца на писти благодарение на триколесно прибиращо се колело.

Той е оборудван с кумулативна бойна глава в носа си и е кадърен да пробива до 800 милиметрова хомогенна бронировка. Според Hades той може да се употребява във всички сюжети, в това число в градски региони, както и при всевъзможни метеорологични условия. Точността на попадение е под 1,5 мера, което подсигурява минимални съпътстващи вреди при поразяване на цели.

NEM-600 има обсег на крилата от 3,5 метра, като се предлага и версия с обсег на крилата от 2,5 метра. С оптималната си скорост от 450 км/ч, оптималната височина на полета от 6000 метра, информационен обсег от 50 килиметра и отдалеченост на полета от 70 килиметра, Nemesis е подобаващ за тактически интервенции на къси дистанции и за заличаване на стратегически цели.

Възможностите, като да вземем за пример напредване наоколо до задачата, авансово програмирани траектории на полета, автопилот и следен полет трансформират NEM-600 в универсална и елементарно разгръщаща се бойна система.

Дронът е кадърен на високоскоростен полет на извънредно дребна височина. Това разрешава да не бъде засечен елементарно от вражеските радари. Той е направен напълно от радиопоглъщащ материал. Използването на изолираност на всички вътрешни железни и електронни съставни елементи способстват за понижаване на радарната му кръстосана диря.

На ревюто UMEX-2024 Hades Defence Systems показа и серията си безпилотни летателни апарати с отвесно политане и кацане (VTOL) PENV, предопределени за осъществяване на разследващи задачи на къси и междинни дистанции.

Според Марков, дроновете PENV-250/350 могат да се употребяват за наблюдаване на сушата и в морето, да вземем за пример в подразделенията на бреговата защита. Тези дронове имат структура, наподобяваща самолетната с високо инсталирано крило с доста невисок ход, което подсигурява високоскоростен полет. В същото време, с цел да се обезпечи режим VTOL, две двулопатни витла са сложени на две странични греди, инсталирани под крилата. Страничните греди са свързани с опашния блок във формата на обърнато V.

Дроновете от серията PENV се задвижват от електрически мотор, който обезпечава полет с дълготрайност 2-3 часа. В същото време те могат да бъдат приспособени към потреблението на хибриден ДВГ, което усилва издръжливостта до 6-8 часа. Обхватът на полета на PENV-250 е 320 километра (PENV-450 – 420 км), височината на полета е 5000 метра (PENV-450 – 6000 м), а тежестта на потребния товар е 3 кг (PENV-450 – 5 кг).

Освен всичко това, дроновете от серията PENV са оборудвани с водо и прахоустойчива оптоелектронна/инфрачервена камера, което разрешава работа както денем, по този начин и през нощта. Според Марков, Hades доставя своите безпилотни летателни апарати от серията PENV на редица оператори по света.

Той също по този начин акцентира, че всички съществени съставни елементи на тези безпилотни летателни апарати се създават в България.

Източник: kaldata.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР