Българската боксьорка Аслъхан Мехмедова допусна загуба още на старта в

...

Аслъхан Мехмедова претърпя поражение на старта на Купа Странджа

Българската боксьорка Аслъхан Мехмедова позволи загуба още на старта в категория до 60 кг по време на интернационалния шампионат за Купа " Странджа ", откакто отстъпи на швейцарката Ана Джени.

Мехмедова не съумя да се опълчи на своята съперничка и загуби с 0:5 съдийски гласа.

Нейното проваляне постави и точка на българското присъединяване в третия ден на конкуренцията в зала " София ", като през днешния ден победи записаха в категория до 60 кг,

За страдание, загуби претърпяха Кирил Русинов в категория до 63.5 кг и натурализираният кубинец Йордан Морехон при най-тежките над 92 кг.

При дамите пък трикратната носителка на пояса от Купа " Странджа " против бразилката Татяна Чагаш в категория до 57 кг.

Утре на кръга ще се качат петима български боксьори, като Ергюнал Себахтин (48 кг), Ясен Радев (54 кг), Хавиер Ибаниес (57) и Кристиян Николов (80 кг) ще излязат за своите първи дуели, до момента в който Радослав Росенов ще боксира против молдовеца Виктор Вакула в спор за място на полуфиналите при 60-килограмовите.