Българките Стефани Стоева и Габриела Стоева се класираха за полуфиналите

...

Сестри Стоеви се класираха за полуфиналите на европейското първенство по бадминтон

Българките Стефани Стоева и Габриела Стоева се класираха за полуфиналите на двойки дами на европейското състезание по бадминтон в немския град Саарбрюкен, което е последна подготовка за Олимпийските игри в Париж 2024.

Сестрите, които са трикратни шампионки на Стария континент, са сложени под №3. В мача на деня от шампионата те победиха представителките на домакините и пети в схемата Линда Ефлер и Изабел Лохау с 21:15, 21:14 за 45 минути.

Стефани Стоева и Габриела Стоева водеха в резултата съвсем през целия мач, а във втория гейм взеха задатък от 15:9 и без проблеми затвориха мача.

В спор за място на финала възпитаничките на Петя Неделчева-Хранова ще играят против осмите в схемата Бенгису Ерчетин и Назлъджан Инджи.